İsrail Ulusal Güvenlik Bakanı Itamar Ben Gvir bugün, yerleşimcilere kendilerini korumalarını sağlamak için daha fazla silah dağıtmaya devam edeceğini ifade ederek, İsraillilerin yaşam hakkının Filistinlilerin hareket hakkından daha önemli olduğunu söyledi.

Terörist Yahudiler silahlanıyor!6

Ben Gvir, Ma’ale Adumim yerleşimi yakınlarındaki Al-Za'im kontrol noktasında meydana gelen silahlı saldırıda bir İsraillinin öldürüldüğü ve biri ciddi durumda olan sekiz kişinin yaralandığı bölgeden medyaya açıklamalarda bulundu. İsrailli bakan, Batı Şeria'da daha fazla askeri kontrol noktası oluşturulması çağrısında bulundu.

7 Ekim'den bu yana 2 binden fazla Yahudi asker engelli kaldı 7 Ekim'den bu yana 2 binden fazla Yahudi asker engelli kaldı

Kampanyalar yapmıştı

İsrail’in aşırı sağcı Ulusal Güvenlik Bakanı Itamar Ben-Gvir, geçtiğimiz senenin sonlarına doğru işgalci Yahudileri silahlandırma kampanyasına hız vererek bir dizi yeni adımlar attığını duyurmuştu.

Bundan dolayı yüz binlerce kişisel silah ruhsatı başvurusu gelmişti.

Terörist Ben-Gvir, Yahudi yerleşimcilere "Bir an bile durmayın, yüzlerce yedek sınıf açıldı ve çok daha fazlası da yolda. İsrail'i silahlandırmak: Bu hepimizin güvenliği için!" ifadelerini kullanmıştı.

"Katillerin avukatı"

İşgal altındaki Doğu Kudüs ve Batı Şeria'da Yahudi yerleşimcilerin şiddet eylemlerini teşvik etmesiyle bilinen Ben-Gvir, fanatik Yahudilerin terör saldırılarına ilişkin davalarda avukatlık yaptığı için Filistinliler tarafından "katillerin avukatı", "şeytanın avukatı" ve "sabıkalı" olarak adlandırılıyor.

Ben-Gvir, İsrail'in 1998'de terör eylemleri nedeniyle yasakladığı ve ABD'nin terör örgütü olarak tanımladığı ırkçı "Kah" hareketinin de geçmişte bir üyesiydi.

Görüşlerinin radikalliği nedeniyle askerlikten muaf tutulan ve hakkında "nefret, kışkırtıcı söylem ve ırkçılık" gibi suçlamalardan 53 iddianame hazırlanan Ben-Gvir, 2007'de "ırkçılık ve terör örgütünü desteklemek" suçundan hüküm giymiş, aşırı görüşleri nedeniyle askerlikten "ideolojik çürük" olarak terhis edilmişti .

Netanyahu'nun yılbaşında göreve başlayan koalisyon hükümetinde Ben-Gvir, ülkedeki kolluk kuvvetlerinden sorumlu Ulusal Güvenlik Bakanlığına getirilmişti.