Seçimleri kaybettikten sonra sonuçları tanımayarak Amerika Birleşik Devletleri'ne giden Eski Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro üç ay sonra ülkesine döndü. 

Eski Başkan Bolsonaro hakkında 8 Ocak'ta kamu binalarına baskın yapan taraftarlarını kışkırtıp kışkırtmadığı ile ilgili soruşturma açılması bekleniyor. 

Bolsonaro'yu ülkeye dönüşünde kaç destekçisinin karşılayacağı ve bir taşkınlık olup olmayacağı ile ilgili spekülasyonlar yapılıyordu. Bu nedenle polis geniş güvenlik önlemleri aldı ve eski başkanın havaalanında arka kapıdan çıkarılması planlandı.

Fakat yerel medyada yer alan haberlere göre tarifeli bir uçakla başkent Brazilya'ya inen Bolsonaro'yu karşılamaya gelenlerin sayısı polislerin sayısından az oldu.

Bolsonaro 30 Aralık'ta başkanlık görevini az farkla kaybettiği Luis Inacio Lula da Silva'ya devretmeden iki gün önce askeri bir uçakla ülkeden ayrılmıştı. 

Bolsonaro taraftarları seçimleri Lula'nın kazandığını kabul etmeyerek asker kışlaların dışında kamp kurmuş ve ordunun devreye girmesini istemişti.

Fakat ordu ve ülkenin diğer kurumları görev değişimini destekleyeceğini açıklamasının ardından Bolsonaro ülkeden ayrılana kadar kamuoyu önüne neredeyse hiç çıkmamıştı.