Odessa Limanı'nda bir şeyler oluyor. Karadeniz'in en büyük limanı olan Odessa herhangi bir Rus, Türk veya Romen limanından daha büyüktür. Sonunda Ruslar, Ukrayna Cumhuriyeti hükümetinin, dünyadaki herkesi ilgilendiren tahıl dolu gemileri göndermesine izin vereceklerini söylediler. Birdenbire birisi Odessa'yı bombaladı. Bu çok komik bir şey ve bir sabotaj gibi görünüyor. Putin, Türk hükümetine Rusların Odessa'yı bombalamadığını, iş yapmak istediklerini, ancak her şeyden öte Odessa’nın Rusların kontrolü altında olduğunu bildirdi. Ancak NATO ülkelerinden birileri, Ruslar ve Ukrayna halkı arasındaki bu barışçıl işbirliğini engellemek için Odessa'yı bombaladı. Çünkü Ukrayna yönetimi berbat bir hükümettir. İnsanların acı çekmesinin nedeni budur.

Ne olacağını bilmiyorum. Ama Ruslar kazanacak, bu kaçınılmaz. Türkiye de kazanacak ve yabancı ajanı olmayan herkes için özgürlük olacak. Türkiye'de gerçek bir milliyetçi Müslüman hükümetiniz var. Ve Rusya'da, Ortodoks Hristiyan olan biri tarafından yönetilen, kiliseyi ve sadece Hıristiyanları değil Müslümanları da koruyan, insanları savunan gerçek bir milliyetçi ve aynı zamanda enternasyonalist bir hükümet var. O insanlar da bu sebeple Rusya bayrağı altında savaşıyorlar. Düşman sorun çıkarmaya çalışıyor. Çünkü güçlü bir Rusya istemiyorlar. Yozlaşmış insanlar tarafından yönetilen bir Rusya istiyorlar. Rus devleti sadece Ruslara ait değildir. Dünyanın en büyük devletidir ve bu ülkede birçok millet vardır. Sorun çıkaranlar hariç tüm insanlar tarafından her zaman saygı görürler. Bu nedenle toplum, ülkeyi savunma faaliyetleri konusunda Rus hükümetine yardım ediyor ve destekliyor.

Şimdi Batılı ülkelerin iki düşmanı var. Bunlar Rus hükümeti ve Çin hükümeti, bunlara ek olarak elbette Kuzey Kore rejimi. Bu halklar asla teslim olmayacak ve Batı'nın saldırılarını asla kabul etmeyecektir. Çin çok gelişmiş bir ülke ve şimdi Batılı ülkeler onları durdurmak istiyor. ABD'yi kontrol edenler tüm insanlığın düşmanı. Türk kökenli yozlaşmış biri ve İngiltere halkının düşmanı olan şahıs, başbakan olarak birkaç hafta daha kalacak. Rusya'ya karşı ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorlar. Ama kimse Rusya'ya karşı kazanamayacak. Örneğin, Naziler; Nasyonal Sosyalist-Nazi hükümeti çok güçlüydü, ama kaybettiler. Hitler'in büyükbabası Almanya'nın komşularından gelen bir Yahudiydi. Yalanlar dünyasında yaşıyoruz. Türkiye, tarihte Yahudileri her zaman koruyan tek ülkeydi. Bütün Yahudiler her yerde yargılandı, sadece Türkiye İmparatorluğu tarafından korundular. Şimdi Türkiye'nin Müslüman çoğunluklu hükümetine sorun çıkarıyorlar. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bir kez daha seçilmesini umuyoruz ama hiçbir şey net değil. Erdoğan’ın yaptığı çok zekice bir şey var; hâlâ NATO üyesi ve ülkesi NATO üyesiyken Batılılar hiçbir şey yapamıyorlar.

Yunanlıları seviyorum. Yunanistan, tarihin önemli bir parçasıdır. Ancak çoğunlukla yozlaşmış sağcı ırkçı olan Yunan hükümetleri, Yunanistan'a ihanet ediyor. Türkiye ile Yunanistan arasındaki çatışma Yunanistan halkının ve tabii ki Türkiye halkının çıkarına değildir. Ama biliyoruz ki Türkiye sahip olduklarıyla tüm komşulardan daha güçlü. Bu durum sona erene kadar ne olacağını bilmiyoruz. Ama maalesef daha fazla şiddet olacağını düşünüyorum.

Ukrayna’da bombalarla birçok insan öldü ve çoğu masumdu. Ukrayna'nın son milliyetçi hükümeti Rusların müttefikiydi. Ukrayna Ruslar tarafından kuruldu. İlk Ukrayna devleti 1918'de Lenin tarafından oluşturuldu, Ukrayna Cumhuriyeti'ni o ilan etti. Ukraynalılar Rus lehçesini konuşur ve tüm Ukraynalılar Rusça konuşur, ancak Ukrayna'nın tüm vatandaşları Ukraynaca konuşmaz. Bu bir gerçek! Bırakın Rusya'ya katılsınlar, bunda sorun ne?

Odessa, Rusya'nın hedefi ama onlar Odessa'yı bombalamıyorlar. Gemilerin çıkmasına, Ukrayna'nın üretimini barışçıl bir şekilde satmasına izin vereceklerine söz verdiler. Bu olaydan sonra bir bombalama gerçekleşti. Sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Rusya Devlet Başkanı tarafından Rusya'nın bunu yapmadığı bilgisi verildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bir yalancı ya da aptal olmadığını biliyorum ve aynı zamanda Rusya Devlet Başkanı da bir yalancı ya da aptal değil. Bu savaşı Rusya ve Türkiye kazanacak. Çünkü Karadeniz Ruslara ve Türklere aittir. 18. yüzyılın sonunda Kırım Yarımadası Rusya tarafından ele geçirilmiştir..

***

Aynı suçtan yedi kez mahkûm edilen tek kişi benim. Özgür olmamı istemiyorlar. Çünkü ben bir devrimciyim ve Filistin davasını savundum. Tekrar ediyorum, tekrar söylemeliyim, Filistin direnişindeki herhangi biri tarafından yapılandan üç kat daha fazla dış operasyon gerçekleştirdim. Bazıları bana karşı, bunu biliyorum. Ve bu insanlar İsrail'le işbirliği yapıyorlar. Batı ile birlikte çalışıyorlar. Ama gerçek devrimciler var ve onlar sadece Müslümanlar değil. Hristiyan ve Yahudi devrimciler var. Filistinlilerin yaptığı en iyi operasyon Hayfa'ydı. İsrail yüz milyonlarca dolar kaybetti. Ve komünist bir Yahudi bu operasyonda görevliydi.

Karadeniz'in ve işgal altındaki Filistin'in her iki tarafında da özgürlüğe sahip olmalıyız. Filistin tüm inananların yaşayacağı bir devlet olmalıdır.

Hainlere karşı savaşı kazanacağız.

Lâ ilâhe illallah muhammedun resûlullah!

Allahü Ekber!

23.07.2022