Amerikan "Associated Press", siyonist rejimin Filistin direnişinin 7 Ekim'de kadınlara ''cinsel şiddet'' uyguladığı iddialarının doğru olmadığını ve bunların kasıtlı olarak uydurulduğunu doğruladı. Bunun üzerine Hamas'tan da bir açıklama geldi

Hamas'tan yapılan açıklamada;

“Bugün Amerikan "Associated Press" tarafından yayınlanan ve Siyonist varlığın Filistin direnişinin yedi Ekim'de cinsel şiddet uyguladığı iddialarının doğru olmadığını ve kasıtlı olarak uydurulduğunu doğruladığı rapor,  Filistin direnişinin bu asılsız iddiaların destekçileri tarafından  direnişi şeytanlaştırmak amacıyla kullanıldıklarını ve direnişin Gazze'deki tutuklulukları sırasında Siyonist mahkumlara iyi muamele konusunda görünen insani davranışları örtbas etmek için kullanıldıklarını ortaya koyuyor.

Bu iddiaları yalanlayan ve bunların tamamen yalan ve düpedüz uydurma olduğunu kanıtlayan uluslararası medya ve insan hakları organlarının yayınladığı birçok raporun yanı sıra bu rapor, ABD Başkanı Biden'i ve bazı Avrupa ülkelerindeki diğer yetkilileri özür dilemeye ve direnişe ve Filistinlilere yönelik bu yanlış suçlamaları tekrarlamayı bırakmaya çağırıyor

BM Çatışma bölgelerindeki cinsel şiddet Özel Elçisi Bayan Pramila Patten'i, Filistin direnişini cinsel şiddet uygulamakla suçladığı raporunu, asılsız olduğu kanıtlanan Siyonist hesaplara güvenerek ve bu yanlışlarla ilgili profesyonel bir soruşturma yürütmeden yeniden değerlendirmeye ve incelemeye çağırıyoruz.'' denildi.

AP ne yazdı?

Apekran

Siyonist ordu sözcüsü: "Hamas'ı ortadan kaldırabileceğimizi düşünenler yanılıyor" Siyonist ordu sözcüsü: "Hamas'ı ortadan kaldırabileceğimizi düşünenler yanılıyor"

Associated Press’te yayınlanan ve iddiaların yalan olduğunu kapsamlı bir şekilde anlatan haberde şu ifadelere yer verildi:

“Associated Press'e verdiği röportajda Otmazgin (cinsel saldırı iddiasında bulunan kişi), "Bir hikâye uydurdum" dedi ve kamuoyunda patlayan iddiasının kökenlerini ayrıntılarıyla anlattı.  Gördüğü cesedin “cinsel saldırıya uğramasından” başka bir seçenek düşünemediğini söyledi. “Sonunda böyle olmadığı ortaya çıktı, bu yüzden kendimi düzelttim.” Ama artık çok geçti.

Otmazgin'inki gibi o güne ait başka ifadelerin de yalan olduğu ortaya çıktı.

Bazıları cinsel saldırı olaylarının kasıtlı olarak uydurulduğunu iddia ediyor. ZAKA yetkilileri ve diğerleri buna karşı çıkıyor. Ne olursa olsun, AP'nin ZAKA'nın artık çürütülmüş hikayeleri ele alış şekline ilişkin incelemesi, çatışmanın kaosu içinde bilgilerin nasıl bulanıklaştırılabileceğini ve çarpıtılabileceğini gösteriyor.”