Trump, Washington'da düzenlenen bir etkinlikte konuşma yaptı.

Trump, cinsiyet değişikliği ameliyatlarına karşı olmasıyla bilinirken, bu alandaki mücadelesini sürdüreceğini her fırsatta dile getiriyor.

Daha önceki açıklamalarında, LGBT sapkınlıklarına tepki göstererek, 2024 seçimlerini kazanması halinde bu "çılgınlıkla" mücadele etme sözü verdi.

Trump, reşit olmayanların toplumsal cinsiyeti onaylayan sağlık hizmetlerinden yararlanmasını yasaklayan bir yasa çıkarmayı planladığını da söylüyor.

"Zehirli cinsiyet ideolojisini bertaraf edeceğim"

Erkek ve kadın dışında üçüncü cinsiyeti reddeden Trump, yeni bir dünya savaşını da engelleyeceğini söyledi.

Trump, "Tanrı başlangıçta iki cinsiyet yarattı: erkek ve kadın" ifadesini kullandı. Donald Trump'ın bu sözleri, salondakiler tarafından çığlıklarla ve alkışlarla destek buldu.

Kasım ayında 2024 başkanlık adaylığını resmen açıklayan Trump, yeniden seçilmesi halinde, cinsiyet değiştirme kavramını "her yaşta" teşvik eden programları derhal durdurmaları için federal kurumlara talimat vereceğini belirtmişti.

Trump, cinsiyet onaylayıcı müdahalelerin finansmanını sağlayan federal vergi gelirlerinin kullanılmasını yasaklama vaadinde bulunmuştu.

"Üçüncü Dünya Savaşı'nı önleyeceğim"

Washington'daki konuşmasının devamında ise "İncil, kutsanmışların barışı sağlayanlar olduğunu söylüyor. Ben de barışı sağlıyorum." diyen Trump, şu ifadeleri kullandı:

Suriye'den ve Irak'tan çıktık. İsrail'i korudum. Sizin arabulucunuz olacağım. Sizlere bu sözü verebilecek tek aday benim: Üçüncü Dünya Savaşı'nı önleyeceğim.

ABD’den, Gazze’deki katliamı “soykırım olarak görmüyoruz” açıklaması ABD’den, Gazze’deki katliamı “soykırım olarak görmüyoruz” açıklaması