Kassam Tugayları sözcüsü Ebu Ubeyde yeni açıklamalarda bulundu. Siyonist işgal rejiminin kara saldırısına ilişkin açıklama yapan Ebu Ubeyde,

''Düşman, 20 günden fazla süren ön saldırının ardından son günlerde Gazze Şeridi'nin çeşitli bölgelerinde kara manevralarına başladı. Gazze düşmana mezarlık olacak, Netanyahu ve askeri liderlerine bu savaşın sonunda diz çökeceklerini müjdeliyoruz.

Terörist Yahudiler Batı Şeria'da 15 Filistinliyi gözaltına aldı Terörist Yahudiler Batı Şeria'da 15 Filistinliyi gözaltına aldı

"20 ZIRHLI ARACI YOK ETTİK"

Al-Yassin anti-zırh füzeleri ile şu ana kadar düşman kuvvetleriyle tüm ilerleme noktalarında çatışmaya girerek 22 askeri aracı imha etmeyi başardık. Tanklara karşı sıfır mesafeden kullanılan patlayıcıları ilk kez bu muharebeye soktuk ve savaşçılarımız çok sayıda siyonist askeri öldürüp yaraladı. Bu daha başlangıç. Hala yapacak çok şeyimiz var. Gazze işgalciler için mezar olacak.

"İSRAİL HİÇBİR REHİNEYİ ELİMİZDEN ALAMADI"

Bu ümmetteki her onurlu asker ve savaşçıyı fırsatı değerlendirip bu savaşa katılmaya çağırıyoruz. İsrail, yaptığı operasyonlarda hiçbir rehineyi elimizden alamadı. Netanyahu savaşın başlamasından sonra her ay bir mahkumun serbest bırakılmasını kutluyorsa, geri kalanını kurtarmak için 20 yıl daha bekleyebilir. Önümüzdeki günlerde yabancı tutukluları gönüllü olarak serbest bırakacağımızı arabulucu aktörlere bildirdik.'' dedi.