El Cezire'nin haberine göre, El Kassam Tugayları, yeni bir grup Yahudi askerini yakalayıp Gazze’ye götürdü.

Cumartesi gecesi Gazze'yi dümdüz edeceği söylenen İsrail hala topraklarını koruyamıyor. Filistinli mücahitler tarafından sızmalar ve çatışmalar sürüyor.

Filistin İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri Ziyad en-Nahhale ise, dün Gazze'deki İsrailli mahkumların sayısının onlarca olduğunu söyledi.

Filistin medyası tarafından yayınlanan video görüntülerinde Nahhale, İslami Cihat’ın elinde 30’u aşkın düşman esirinin olduğunu bildirdi.

7 Ekim'den beri Batı Şeria'da 3 bin 325 Filistinli tutuklandı 7 Ekim'den beri Batı Şeria'da 3 bin 325 Filistinli tutuklandı

Nahhale açıklamasında, “Aksa Tufanı harekatı, düşmanın zayıflığını ortaya çıkardı ve felce uğrattı. Düşmanın mağlup edilebileceği ortaya çıktı. Mağlup oldu ve ilk saatlerden itibaren müttefiki ABD’den yardım istedi” dedi.

İslami Cihad Genel Sekreteri, yerleşim yerlerinde yaşanan çatışmaların, kamplara yapılan baskınların, askerlerin ele geçirilmesi ve silahların bırakılmasının, İsrail ordusunun dünyadaki pek çok kişinin inandığından daha zayıf olduğunun açık kanıtı olduğunu vurguladı.

Nahhale, düşman hükümetinin bu gerçeğe teslim olması gerektiğini,  daha fazla esir ve ölü kaybını önlemenin en kısa yolunun yenilgiyi kabul etmek olduğunu aktardı.