Yaklaşık 350 kilometrekarelik alanda 3 milyon insanın yaşadığı Gazze Şeridi, 2 haftadır katlediliyor. Nüfusun çoğunluğunu oluşturan çocuklar ölümle burun buruna. Öyle ki avuçlarına isimlerini yazıyorlar, şehit oldukları takdirde aileleri teşhis edebilsin diye...

İsrail'in 17 Ekim'deki El-Ehli Bapsit hastanesine düzenlediği saldırıda, bine yakın kişi şehit ve yaralanmıştı. Bunların yanı sıra saldırı sonrasında şehit olanların bazılarının kimliğinin tespit edilemediği belirtildi. Bu durumda Gazzelilerin endişelerine bir yenisinin eklendiği ve çocuklarının saldırılarda şehit olduklarında tanınmamaktan korkar hale geldiği ifade edildi.

İsrail saldırıları nedeniyle evlerini terk ederek Gazze Şeridi'nin en büyük hastanelerinden Şifa Tıp Kompleksine sığınan yetişkinler ve çocuklar, bu endişelerine kendilerince bir "çözüm" buldu.

Filistin hükümeti: Hamas siyasi haritanın bir parçası ve İsrail bunu yok edemez Filistin hükümeti: Hamas siyasi haritanın bir parçası ve İsrail bunu yok edemez

Gazzeliler, vurulmaları durumunda kolaylıkla tanınmaları için çocukların avuçlarına isimlerini yazmaya başladı.

Şifa Tıp Kompleksinde kalan, kendisinin, çocuklarının ve yakınlarının isimlerini avuçlarına yazan Ahmed Ebu es-Seba (35), "İsrail uçaklarının bizi bombalaması durumunda cesetlerin teşhis edilebilmesi için kendi ellerimize ve çocukların ellerine isimlerimizi yazıyoruz" dedi.