İsrail-Gazze Savaşına Dair Son Gelişmeler:

İsrail tankları Gazze'ye ilerledi

İsrail tankları pazar günü Gazze'nin Rafah ve merkezi bölgelerine, Şecaiye'ye ilerledi. Yerel kaynaklar İsrail tanklarının Rafah'ta en az altı kişiyi öldürdüğünü ve birkaç evi yıktığını bildirdi.

İsrail-Filistin bankaları arasındaki işbirliği devam edecek

İsrail Maliye Bakanlığı, işgal altındaki Batı Şeria'daki Filistin bankalarıyla işbirliğini sürdürmeye yönelik bir muafiyeti uzattığını duyurdu.

Başıboş sokak köpeklerine ilişkin teklif TBMM Başkanlığı'na sunuldu Başıboş sokak köpeklerine ilişkin teklif TBMM Başkanlığı'na sunuldu

Sağcı aktivistler Filistinlilere destek veriyor

Batı'daki çoğu aşırı sağcı parti son yıllarda İsrail'i destekledi. Ancak Gazze'deki savaşın başlamasından bu yana, Gazze'nin bombalanmasını kınayan ve bölgedeki katliamı gösteren içerikler paylaşarak büyük bir çevrimiçi takipçi kitlesi oluşturan küçük ama etkili bir milliyetçi aktivist grubu ortaya çıktı.

Batı Şeria'da 20 Filistinli tutuklandı

İsrail güçleri bu hafta sonu işgal altındaki Batı Şeria'da birkaç baskın düzenleyerek en az 20 Filistinliyi gözaltına aldı.

Gazze'deki ölü sayısı 37.877'ye yükseldi

Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail'in Gazze Şeridi'ndeki askeri saldırılarında en az 37.877 kişinin öldüğünü açıkladı.

Gaza Palestinian Mourn Emergency Team Chief Killed Israel Strike 24June 2024 Afp.jpg

Gazze hastanelerinin yakında enerji sıkıntısı çekmesi bekleniyor

Filistin Sağlık Bakanlığı, Gazze'deki birkaç işlevsel hastanenin ve sağlık tesisinin önümüzdeki 48 saat içinde yakıt tükenebileceği konusunda uyarıda bulundu.

İsrail ordusu Rafah'ta aileleri katlediyor

İsrail tankları Pazar günü Rafah'ın doğu, batı ve merkezindeki birkaç bölgeye daha derine ilerledi. Rafah'taki bir aile evine yapılan bir saldırıda altı kişi öldü.

İsrail, Büyükelçi Danon'u yeniden atadı

İsrail hükümeti, Likud Partisi milletvekili Danny Danon'u Birleşmiş Milletler'deki temsilcisi olarak yeniden atadı.

İsrail saldırıları Şecaiye'deki sakinleri mahsur bıraktı

İsrail ordusu Kuzey Gazze'deki Şecaiye'deki birkaç eve top ateşi açtı ve aileleri içeride mahsur bıraktı.

İsrail Dışişleri Bakanı İran ve Hizbullah'ı tehdit etti

İsrail Dışişleri Bakanı İsrail Katz, İran'ın Lübnan'daki Hizbullah'a saldırı düzenlemesi durumunda İsrail'i yok etmekle tehdit ettiği söylediklerine yanıt olarak, Hizbullah ateşkesi bırakmazsa ona tam güçle saldıracaklarını söyledi.

Ülkeyi terk etme çağrısı yaptı

Suudi Arabistan'ın Lübnan Büyükelçiliği, Hizbullah ile İsrail arasında büyük çaplı bir savaş endişeleri nedeniyle vatandaşlarına ülkeyi terk etme çağrısı yaptı.

Arap Ligi, Hizbullah'ı "terörist örgüt" listesinden çıkardı: Arap Ligi, Hizbullah'ı "terörist örgüt" listesinden çıkardı.

"Bağımsız" hareket, Biden'ı silah ambargosu ile ateşkes için baskı yapmaya çağırdı

"Bağımsız" Ulusal Hareketi, ABD Başkanı Biden'ı, Gazze'deki İsrail savaşını ele alış biçimini protesto eden "bağımsız" oy pusulaları kullanmaya ABD seçmenlerini teşvik eden bir hareket, Biden'ı silah ambargosu koyarak ateşkes sağlamaya çalışmaya çağırdı.