Rap müzik yapan Heijan mahlaslı Doğan Tarda, BIG olarak tanınan Samet Işık ve CAC lakaplı Şahan Terzioğlu organize suç örgütleri için şarkı yaptıkları, kliplerinde silah gösterdikleri, suç ve suçluyu övdükleri gerekçesiyle gözaltına alındı. Muti adıyla bilinen Mücahit Doğan’ın hakkında ise yakalama kararı olduğu öğrenildi.

Kemalist hukuk yoldan geçen adamı öldürebilme özgürlüğü sağlar Kemalist hukuk yoldan geçen adamı öldürebilme özgürlüğü sağlar

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, sosyal medya ve müzik sektöründe organize suç örgütleri adına rap şarkıları yapıldığı ve bu şarkıları örgüt üyelerinin sıklıkla paylaşarak örgütün sembolü haline getirdiği, şüphelilerin yapmış olduğu şarkılar ile suç örgütüne sosyal medya platformlarında destek verdiğini belirledi.

Ekipler rapçilerin kliplerinde de uzun namlulu silahlar kullandıklarını belirleyince 3 şarkıcıya suç ve suçluyu övme gerekçesiyle operasyon düzenledi. Şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda 2 uzun namlulu silah ele geçirildi. 3 şüphelinin emniyetteki işlemleri devam ederken, Muti olarak tanınan Mücahit Doğan hakkında ise yakalama kararı olduğu öğrenildi.