Hamas, 2 rehineyi daha serbest bıraktı. Rehinelerin Katar- Mısır arabuluculuğuna yanıt olarak serbest bırakıldığı belirtildi.

Salıverilen Filistinlilerden Ahmed Ebu Ras: 4 gün boyunca aç ve susuz kaldık Salıverilen Filistinlilerden Ahmed Ebu Ras: 4 gün boyunca aç ve susuz kaldık

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, 7 Ekim'de siyonist İsrail'e düzenlediği Aksa Tufanı operasyonunda çok sayıda kişiyi esir aldı. Geçtiğimiz günlerde esirlerden ABD'li anne ve kızını serbest bırakan Hamas, 2 kişiyi daha insani gerekçelerle serbest bıraktı.

Yapılan açıklamada rehinelerin Katar-Mısır arabuluculuğuna yanıt olarak serbest bırakıldığı ifade edildi. Mısır medyasına konuşan Kassam Tugayları'nın sözcüsü Ebu Ubeyde, "Katar ve Mısır'ın arabuluculuğuna yanıt olarak iki esiri serbest bıraktık" dedi.

Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde, Katar'ın çabalarına yanıt olarak iki ABD'li esiri insani gerekçelerle serbest bıraktıklarını duyurdu. Ebu Ubeyde, "Bu yaptığımız, ABD'ye ve dünyaya, ABD Başkanı Joe Biden ve onun faşist yönetiminin iddialarının asılsız olduğunu göstermek içindir." ifadelerini kullandı.