Şarku’l Avsat’ın DPA’dan aktardığı habere göre, açıklamada, İsrail ordusunun bugün Gazze Şeridi’nin çeşitli bölgelerine yönelik yoğun saldırısında onlarca şehit ve yaralı olduğu bilgisi de verildi.

Filistin kaynaklarına göre, Gazze Şeridi’ne karadan girmeye çalışan İsrail ordusu ile Filistinli gruplar arasında çıkan çatışmalar nedeniyle Gazze Şeridi’nin kuzey sınırında şiddetli çatışma sesleri duyuldu.

Gazze İçişleri Bakanlığı, İsrail güçlerinin bugün Gazze’nin güneyinde Filistinlileri taşıyan bir otobüsü hedef alması sonucu şehit ve yaralıların olduğunu duyurdu.

Filistin Eğitim Bakanlığı Sözcüsü Sadık el-Hadur ise, İsrail’in Gazze Şeridi’nde devam eden saldırıları sonucunda 2 bin öğrenci ve 70’den fazla eğitim personelinin şehit olduğunu açıkladı.

Hamas: ABD, İsrail'in daha fazla katliam ve soykırım yapması için BMGK'de veto hakkını kullandı Hamas: ABD, İsrail'in daha fazla katliam ve soykırım yapması için BMGK'de veto hakkını kullandı

Hadur, saldırılarda 200 okulun hedef alındığını da bildirdi.

İsrail ordusu, kuşatma nedeniyle tükenen Gazze Şeridi’ne yönelik askeri operasyonlarını 22 gündür sürdürürken, Gazze’deki şehitlerin sayısı 8 bini, yaralı sayısı da 20 bini aştı.