İngiltere Başbakanı Keir Starmer, Ukrayna'nın İngiltere tarafından verilen silahları Rusya toprakları içindeki askeri hedefleri vurma konusunda kullanabileceğinin sinyalini verdi.

Ankara'da FETÖ operasyonu: 1 binbaşı, 1 üsteğmen ve 1 astsubay dahil 14 kişi gözaltına alındı Ankara'da FETÖ operasyonu: 1 binbaşı, 1 üsteğmen ve 1 astsubay dahil 14 kişi gözaltına alındı

Bloomberg muhabirine konuşan Starmer, bir önceki İngiliz hükümetinin Ukrayna-Rusya savaşına dair politikasını devam ettireceğini doğruladı. Ayrıca Ukrayna'nın İngiliz silahlarını uluslararası insani hukuka uygun bir şekilde kullanması gerektiğini vurgulayan Starmer, Ukrayna'nın İngiliz silahlarını savunma amacıyla kullanabileceğine değindi.

Bir önceki İngiliz hükümeti Ukrayna'nın Rusya topraklarındaki askeri noktaları hedef alma hakkının olduğu bir politika benimsemişti.

Böylece Ukrayna İngiltere'nin verdiği Storm Shadow uzun menzilli füzeler ile Rusya topraklarındaki askeri hedefleri vurmaya devam edebilecek.

Rusya: Misilleme yaparız

Rusya daha önce yaptığı açıklamada Ukrayna'nın İngiliz silahlarını kullanarak Rusya topraklarını hedef alması halinde misilleme yapacağını duyurmuştu.

Moskova yönetimi, Ukrayna ve Ukrayna dışındaki İngiltere'ye ait askeri unsurları da vurabileceğini açıklamıştı.