İsrail ordusu abluka altına aldığı Gazze'ye yönelik saldırıların dozunu her geçen gün artırıyor. 7 Ekim'de başlayan saldırıların 25. gününde İsrail yine bir mülteci kampına saldırı düzenledi. Cibaliye mülteci kampına düzenlenen saldırıda en az 400 kişinin şehit olduğunu ve çok sayıda yaralı olduğu belirtildi.

HASTANE SALDIRISINDAN FAZLA

Gazze'deki Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, İsrail'in Cibaliye Kampı'na son saatlerde düzenlediği hava saldırısında vefatlar El-Ehli Baptist Hastanesi’ndeki şehit sayısına yakın ya da daha fazla olabilir.

EN AZ 400 ŞEHİT

Saldırıda en az 400 şehit olduğunu duyuran Gazze İçişleri Bakanlığından şu açıklama yapıldı:

Yahudiler Batı Şeria'da 2 Filistinliyi şehit etti Yahudiler Batı Şeria'da 2 Filistinliyi şehit etti

"İsrail uçakları, Gazze'deki Cibaliye kampındaki yerleşim alanına her biri 1.000 kg ağırlığında olan 6 bomba atarak kampı yok etti. Cebeliye kampında toplamda 400 şehit ve yaralı var."

ÖLÜ VE YARALILAR ENDONEZYA HASTANESİNE GETİRİLİYOR

İsrail’in hava saldırıları düzenlediği Cibaliye Kampı'nda saldırılar sebebiyle yaralanan ve hayatını kaybeden Filistinliler, İsrail’in çevresini yoğun bombardımana tuttuğu ve boşaltılmasını istediği Gazze’nin kuzeyindeki Cibaliye’de bulunan Endonezya Hastanesi'ne getiriliyor.

Cebaliye Kampı'na düzenlenen saldırılarda onlarca Filistinli hayatını kaybederken Endonezya Hastanesi'ne ulaşan cansız bedenler kefenlenerek hastane morgunun önüne dizildi.

FİLİSTİN'DEN ROKETLE KARŞILIK

Öte yandan, İsrail ordusunun abluka altındaki Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarına karşı Gazze'deki Filistinli gruplar, İsrail'e roket fırlattı.