Filistin'deki İsrail katliamı gece çok şiddetli biçimde sürdü. Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail'in katliam saldırılarında şehit olanların sayısının 4 bin 561'e yükseldiğini, 14 bin 245'ten fazla vatandaşın da yaralandığını açıkladı. 

Öte yandan İsrail ordusu, Gazze'ye çok yoğun hava saldırısı başlattı. Saldırılarda çok sayıda şehit ve yaralının olduğu bildiriliyor.

İsrail savaş uçaklarının Gazze'nin güneyindeki Refah'ta 3 eve düzenlediği hava saldırılarında çoğu çocuk ve kadın 21 kişi şehit oldu.

Filistin Kızılayı, "Gazze'deki Kudüs Hastanesi yakınlarında şiddetli bombalamalara tanık oluyoruz. Hastanede meydana gelebilecek her türlü bombalamadan uluslararası toplumu sorumlu tutuyoruz ve hastanede 12 binden fazla yerinden edilmiş kişinin bulunduğu konusunda uyarıyoruz." dedi.

İsrail’in peş peşe yaptığı saldırılar sonrası hastaneler bebek ve çocuk yaralılarla doldu. 

İsrail savaş uçakları Gazze'de birçok noktaya hava saldırısı düzenliyor. Bölge kaynakları, İsrail'in bu geceki saldırılarının şu ana kadarki en şiddetli saldırılar olduğunu aktarıyor.

İsrail uçakları, Gazze'deki Cebaliya, El-Bureyc ve Nusayrat mülteci kampları ile Beyt Lahiya bölgesinde, sivillerin yaşadığı çok sayıda eve hava saldırısı düzenledi. Yüzlerce şehit var.

İsrail ordusunun, Cibaliye mülteci kampına düzenlediği hava saldırısında aralarında çocukların da olduğu çok sayıda sivil bombaların hedefi oldu. Filistinli kaynaklara göre, en az 10 kişi hayatını kaybetti, 27 yaralı var.

İsrail Batı Şeria'da evlere baskın yaparak onlarca Filistinliyi gözaltına aldı. 

Siyonistler bir gecede 400'den fazla Filistinliyi katletti. 

Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak… Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak…