Vahşette ve barbarlıkta sınır tanımayan Siyonist İsrail, yeni hastane katliamları için kamuoyunu hazırlamaya başladı. 

İsrail Ordu Sözcüsü Daniel Hagari, "Hamas, Şifa Hastanesi'ni altyapısına kalkan olarak kullanıyor. Hamas hastanelerden saldırı düzenliyor." iddiasında bulundu.

Siyonist İsrail'in propagandasını güçlendirmek adına bir de video paylaştı:

"HASTANELER MEŞRU HEDEF HALİNE GELDİ"

Hagari, bu nedenle Şifa Hastanesi'nin meşru bir hedef haline geldiğini belirterek, acilen boşaltılması isterken  "Tıbbi kurumlar terör amacıyla kullanıldığı zaman uluslararası hukuka göre saldırılardan korunma statülerini kaybetmekle yükümlüdürler." ifadelerini kullandı.

Ordu Sözcüsü, şöyle devam etti:

"İsrail ordusu, Gazze’nin kuzeyindeki ve şehir merkezindeki sivillere, iki haftadan uzun süredir, kendi güvenlikleri için geçici olarak Gazze vadisinin güneyine gitmeleri çağrısı yapmış ve çağrı yapmaya devam etmektedir."

Hagari ayrıca, Hamas'ın, hastanelerin envaterindeki yakıtı kendi amaçları için kullandığına delil olduğunu iddia ettiği bir telefon konuşmasının ses kaydını dinletti.

Ebu Ubeyde'den İsrailli esirlerle ilgili açıklama Ebu Ubeyde'den İsrailli esirlerle ilgili açıklama

HAMAS'TAN YALANLAMA

İsrail'in iddialarını yalanlayan Hamas ise yaptığı açıklamada: "İsrail'in hastaneler altında askeri karargah olduğuna dair sözleri tamamen yalandır. Bu yalan, yeni bir katliamın habercisidir. İslam ülkeleri ve dünya ülkelerini, yapılacak bu soykırım suçunu acilen durdurmaya çağırıyoruz." dendi.