Kassam Tugayları'nın başlattığı "Aksa Tufanı" operasyonu ile bozguna uğrayan terörist İsrail, Mücahitlerle girdikleri sıcak çatışmalarda da ağır kayıplar vermeye devam ediyor.

21 bine yakın masum Filistinli sivili katleden Netanyahu'ya tepki İsrail'in eski Genelkurmay Başkanı Dan Halutz'dan geldi. 

Ben Gvir, Yahudilere daha fazla silah dağıtılması çağrısında bulundu Ben Gvir, Yahudilere daha fazla silah dağıtılması çağrısında bulundu

Hamas'a karşı savaşı kaybettiklerini itiraf eden Halutz, bundan sonra tek zaferimiz Netanyahu'yu indirmek olacaktır dedi.

İsrail'in eski Genelkurmay Başkanı Dan Halutz, Hayfa'daki bir protesto gösterisinde dünyayı yakından ilgilendiren açıklamalarda bulundu. Hamas'a karşı verilen savaşın kaybedildiği belirten Halutz, zaferin ancak Başbakan Binyamin Netanyahu'nun istifasıyla elde edilebileceğini söyledi. Dan Halutz'un sözleri, etrafta toplanan kalabalık tarafından dakikalarca alkışlandı.

Emekli general Halutz'un Netanyahu'yu devirecek protestoları organize etmek için çalıştığını bildiren İsrail merkezli Kanal 14 televizyonu, protestolarda kan dökülebileceğini bildirdi. Dan Halutz, özellikle aşırı sağcı Ulusal Güvenlik Bakanı Itamar Ben-Gvir destekçilerinin ateş açabileceğini dile getirdi.