Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde, bu akşam yayımladığı yeni ses kaydı ile Gazze'de karadan işgali genişletmeyi amaçlayan siyonist işgalcilere karşı verdikleri direniş hakkında bilgilendirmede bulundu.

Hamas: İsrailli esirleri gerçek bir anlaşma olmadan kesinlikle teslim etmeyeceğiz Hamas: İsrailli esirleri gerçek bir anlaşma olmadan kesinlikle teslim etmeyeceğiz

Gazze Şeridi'ne yönelik kara saldırısının başlamasından bu yana 160'tan fazla siyonist askeri aracın tamamen veya kısmen imha edildiğini belirten Ebu Ubeyde, bunlara son 48 saat içinde imha edilen 25 siyonist aracın da dahil olduğunu kaydetti.

Ebu Ubeyde, "Direnişlerimiz yerin altından, üstünden ve enkazların altından çıkıp işgalin zırhlarını ve tanklarını imha ediyor." dedi.

İşgal  tanklarının şiddetli direnişle ve şiddetli çatışmalarla karşı karşıya olduğunu ve bu durumun onları geri çekilmeye ve saldırının seyrini değiştirmeye zorladığını vurgulayan Ebu Ubeyde, savaşın eşit şartlarda gerçekleşmediğini buna rağmen sözde "bölgedeki en büyük gücün korktuğunu ve dehşete düştüğünü" kaydetti.

Ebu Ubeyde, işgalin bu savaştaki tek "başarısının" dünyanın gözü önünde kadın ve çocukları katletmesi olduğunu söyledi.

Kassam sözcüsü, direnişçilerin ve halkın gösterdiği büyük fedakarlığın "zaferin başlangıcı" olduğunu vurgulayarak konuşmasını tamamladı.

Ebu Ubeyde'nin bu konuşmasının ardından Kassam Tugayları, işgal tanklarına imha ettiklerine dair yeni bir görüntü daha paylaştı.