İsrail ile Hamas arasındaki savaş devam ediyor. 81.gününe girilen savaşta İsrail, Gazze Şeridi'nde yine katliamlar yaptı, hayatını kaybeden Filistinli sayısı 20 bini aştı. Özellikle 24 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında yapılan geçici ateşkes görüşmeleri, barış için umudu artırsada, İsrail o dönemde serbest bıraktığı rehine sayısından daha fazla Filistinliyi tutuklayarak, mahkum etti. Hamas'ın elinde bulunan rehinelere iyi davrandığı görüntüler ve rehinelerin Kassam Tugayları'nı öven sözleri gündemdeki yerini korurken, bugün İsrail, sivillere yönelik korkunç bir vahşeti gözler önüne serdi. 

İslam dünyasının suskunluğu sebebiyle Mescid-i Aksa 21 haftadır esir İslam dünyasının suskunluğu sebebiyle Mescid-i Aksa 21 haftadır esir

naaş

80 SİVİLİN NAAŞI GAZZE'YE GÖNDERİLDİ

İsrail güçleri, Gazze’den kaçırıp katlettiği 80 sivilin naaşını bir kamyon içerisinde Gazze’ye geri gönderdi. İsrail Gazze'ye yönelik kara operasyonunu başlattığı andan itibaren el koyduğu naaşları Kerem Ebu Salim sınırı üzerinden teslim etti. İsrail tarafından teslim edilen ve kimliği belirlenemeyen 80 Filistinli Gazze'nin güneyindeki Refah kentinde bulunan Tel el-Sultan Mezarlığına defnedildi. Defin için bir tırın konteynırında getirilen cansız bedenlerin bir kısmının çürümüş olduğu ve bulundukları bölgelerde hastalık yaymasından endişe edildiği için hazırlanan toplu mezara defnedildiği aktarıldı.