İsrail’de esir takası talepli gösteriler devam ediyor İsrail’de esir takası talepli gösteriler devam ediyor

Neresinden tutarsan elinde kalan ve bugünkü perişanlığımızın zahirdeki en büyük sebeplerinden biri Türkiye’nin yargı sistemidir. 

İyiyi, doğruyu ve güzeli yok eden bu taklitçi sistem çığırından çıkmış vaziyette. Memlekette yamyam gibi birbirini yiyen yiyene. Cinayetin, tecavüzün, yolsuzluğun ve binbir türlü sapkınlığın kol gezdiği bu memleket, Kemalist hukukla bataklığa doğru hızla ilerliyor. 

100 seneyi aşkın ömrü müddetince pislik ve problem imâl etmekten başka hiçbir vazife görmemiş olan bu rejimden millet sıkıldı.

Milletten kopuk bu rejimde kanunların iş görmezliği yahut iş görmez kanunlar sebebiyle adeta suç işlemeye davetiye çıkarılıyor. Her gün yüzlerce saldırıya yahut onlarca cinayete şahit oluyoruz. 

Bunlardan biri de Bursa'da oldu. Mudanya ilçesinde 16 T 4225 plakalı aracıyla taksicilik yapan Yunus Yüksel (30), Eskişehir'e gitmek isteyen biri kadın iki yolcu aldı. Eskişehir'e gidip geri dönen iki kişi, ilçeye bağlı Çepni Mahallesi'nde inmek istediklerini söyledi.

Yunus Yüksel, Çepni Mahallesi'ne geldiği sırada erkek yolcunun bıçaklı saldırısına uğradı.

Yaklaşık 20 bıçak darbesiyle yaralanan taksici baygınlık geçirdi. Şüpheli, taksiciyle birlikte taksiyi şehir merkezindeki bir ara sokağa bırakıp kaçtı.

Çevredekilerin ihbarıyla olay yerine jandarma ve 112 Acil Servis ekibi sevk edildi.

İlk müdahalesi olay yerinde yapılan taksici, Mudanya Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı, buradan da Bursa Şehir Hastanesi'ne sevk edildi.

Aldığı bıçak darbeleriyle ağır yaralanan taksicinin tedavisinin sürdüğü bildirildi. Görgü tanıklarının ifadelerine başvuran jandarma ekipleri, şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.

Evli olduğu öğrenilen Yunus Yüksel'in, yaklaşık 20 gün önce baba olduğu öğrenildi.

TAKSİCİLERDEN EYLEM 

İhbar hattımıza gelen bilgiye göre, Bursa'daki taksiciler 21.05.2024 (yarın) tarihinde meslektaşlarının başına gelen olaya tepki göstermek ve seslerini duyurmak amacıyla kontok kapatarak şehir turu yapacak.