Kadıköy'de gençlerle “Salavat getirmeyi biliyor musunuz?” diye soruldu.

Gençlerin bir kısmı soruya cevap olarak “Siyasetle ilgilenmiyorum” dedi. Bir kısmının ise salavat hakkında hiçbir bilgisi olmadığı dikkat çekti.

Geçtiğimiz günlerde Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş da okullarda Kur’an-ı Kerim dersinin az seçilmesinden yakınmış ve “Allah’ın kitabını öğrenmeleri için teşvik edin. Rehberlik yapın. Bazı okullarda yüzde 10’larda öğrenci seçiyor. Bu o okul müdürü için üzülünecek bir hadisedir. Diğer yüzde 90 öğrenci neden seçmez. Din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenlerine sesleniyorum. Aziz kardeşlerim 9 yılda imamlık yapacak derece bilgi alınması mümkün. Sokak röportajlarında biri mikrofonu uzattığına salavat getirmeyen gencin vebali kimin üzerine. 9 yıl boyunca bu çocuklarımıza ne öğretiyor Din Kültürü ve Ahlak bilgisi öğretmenleri? Bunun vebali hepimize zarar verir. Sokak röportajlarında izliyoruz, doğru düzgün salavat getiremeyen gençler var” demişti.

İnsanı canavarlaştıran rejim: Uyuyan babasının boğazını kesti İnsanı canavarlaştıran rejim: Uyuyan babasının boğazını kesti

Kemalist eğitim sistemiyle ancak bu kadar!

Batıcı Kemalist sistemin vesayetinden kurtulamayan devlet, milletine hakiki manada da İslam’ı ve İslamî değerleri öğretemez. Eğitim müfredatını 22 senede İslam anlayışıyla donatamayan devlet, gençlerden de salavat getirmesini beklemesin! Kemalist eğitim sistemiyle ancak deist, ateist, seküler yığınlar peyda olur!