Kasım ayı için seçtiği yazarlar arasında Türkiye'de de “Hayvanlardan Tanrılara: Sapiens” adlı kitabıyla "çok satan yazarlar" arasında gösterilen Harari'yi gösteren Kitapyurdu'na büyük tepki var.

"İsrail'in demokratik değerleri korumak için Hamas'ı yok etmesi gerek" diyen Siyonist İsrail destekçisi Harari, masumların ölümü hakkında da hiçbir açıklamada bulunmadı.

KİTAPYURDU'NDAN PİŞKİN AÇIKLAMA

Cuma gününden itibaren gelen büyük tepkilere sessiz kalan Kitapyurdu, bugün yaptığı açıklama ile insanlarla adeta alay etti. 

“…Harari’nin kitabı son yıllarda Türkiye’de 1 milyondan fazla sattı" diyerek gözlerinin para hırsına bürüdüğünü ve ahlâki çizgilerinin olmadığını ifşa eden Kitapyurdu, takipçilerine "Harari'nin söylediklerini daha iyi araştırın" diyerek de pişkince 'tavsiyede' bulundu.

kitapyurdu açıklama

"YA BEN YA HARARİ" DİYEN YAZARI LİSTEDEN ÇIKARDILAR

Kitapyurdu’nun ‘Ayın Yazarları’ listesine eklediği siyonist yazarla aynı listede bulunan ilahiyatçı Yavuz Köktaş, yetkililere mesaj göndererek ‘ya beni çıkarın ya da onu çıkarın’ dedi. Kitapyurdu, siyonist yazarı listede tutarak Yavuz Köksal’ı çıkardı.

köktaş

köktaş 2

BOYKOT BAŞLADI

Kitapyurdu'nun bu açıklaması sonrası birçok yayınevi kitaplarını artık bu platformda satmayacaklarını açıkladı. Ayrıca sosyal medyada Kitapyurdu'ndan alışveriş yapılmaması çağrısı yapıldı.

Ekran görüntüsü 2023-11-04 230758

Ekran görüntüsü 2023-11-04 230841

Ekran görüntüsü 2023-11-04 231126

1EFC4CDA-2327-4065-8F2B-4529D0F60988

İKİNCİ AÇIKLAMADA DA SİYONİST DESTEKÇİSİ HARARİ'YE TEK LAF EDİLMEDİ

Kitapyurdu geç saatlerde ilk yaptığı açıklamayı yayından kaldırdı ve yeni bir açıklama yayınladı. Bu açıklamasında da Siyonist İsrail destekçisi Harari'ye tek söz etmeden ve 2014 yılında Netanyahu'ya karşı olduklarını söyleyerek "kasım ayına özel" 'kampanyalı ürün' uygulamasının yapılmayacağı ifade edildi.

İnsanı canavarlaştıran rejim: Uyuyan babasının boğazını kesti İnsanı canavarlaştıran rejim: Uyuyan babasının boğazını kesti

kitapyurdu3