Büyük Aile Platformu öncülüğündeki eyleme, 200'den fazla dernek katılacak.

Muhammed Ali Çağlar serbest bırakıldı Muhammed Ali Çağlar serbest bırakıldı

"LGBT Propagandası Türkiye’de Yasaklansın" sloganıyla düzenlenecek miting saat 15:00'da başlayacak.

Saraçhane Fatih Anıt Parkı’nda düzenlenecek mitinge binlerce vatandaşın katılması bekleniyor.

lgbt karş9 2

'Büyük Aile Buluşması ve Sessiz Yürüyüşü' detayları hakkında bilgi veren Büyük Aile Platformu Genel Sekreteri Serdar Eryılmaz konuyla ilgili olarak "LGBT bireylerine değil, LGBT propagandasına ve dayatmasına karşıyız. Bu yangının fitili sosyal medya ve dijital platformlar üzerinden ateşlenmektedir. Bu tehdidin evlerimize gelmesi de an meselesidir. Bu ateş kapınıza dayandığında siyasi tercihinize, meşrebinize, inancınıza, yaşam tarzınıza bakmadan ailenizi yakıp geçecektir. Dolayısıyla bugün bizler, bu yangının evlerimize düşmemesi için hep birlikte bir duruş göstermek zorundayız" ifadelerini kullandı.

Eryılmaz, yaptığı açıklamada, 200'den fazla sivil toplum kuruluşunun oluşturduğu Büyük Aile Platformunun 15 kurucu üyesi olduğunu, yaklaşık bir yıldır faaliyet gösterdiğini söyledi.

Platformun kuruluş amacını "Genelde aileyi ifsat eden hususlar, özelde ise LGBT propaganda ve dayatmasına karşı mücadele" şeklinde aktaran Eryılmaz, aileyi ifsat eden bireyselcilik, madde bağımlılığı, gıdalar, ilaçlar, endüstriler, bu konudaki medya çalışmaları gibi birçok konu bulunduğunu dile getirdi.

150 bin imza toplandı

Eryılmaz, LGBT propagandası ve dayatmasının ise en çok dikkat edilmesi gereken marjinal durum olduğunu söyleyerek, LGBT derneklerinin ve vakıflarının kapatılması ve bununla ilgili kanun değişikliği talebiyle bir yıl önce bazı sivil toplum kuruluşlarının (STK) 150 bin imza topladığını anlattı.

LGBT dernekleri ve vakıflarının "sosyokültürel terörle ilişkili faaliyetlerde bulunduklarının" söyleyen Eryılmaz, 150 bin vatandaşın imzasıyla TBMM'ye sunulan bir dilekçenin Meclis'in gündemine gelebileceğini kaydetti.

Eryılmaz, bazı sivil toplum kuruluşlarından bu süreç içerisinde gösteri yapılması yönünde talepler geldiğini, bu doğrultuda geçen yıl 18 Eylül'de 150 STK'nin desteği, 35 bin kişinin katılımıyla Fatih'te yaptıkları ilk "Büyük Aile Buluşması" kapsamında Saraçhane'den Beyazıt'a sessiz bir yürüyüş gerçekleştirdiklerini anlattı.