“Tüm çocuklar eşit ve vazgeçilmez haklara sahiptir” sloganıyla hazırlanan afişte LGBT temalı şemsiye altına toplanmış çocukların olduğu görüldü. Aile Bakanlığı "Yeni yapılmış gibi dolaşıma sokulan görsel ile aile kurumunun güçlendirilmesi için yaptığı çalışmalar kamuoyunun malumu olan Bakanlığımız yıpratılmak istenmektedir." denildi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'ndan sosyal medyada gündem olan LGBT temalı afiş görseliyle ilgili açıklama geldi.

“Tüm çocuklar eşit ve vazgeçilmez haklara sahiptir” sloganıyla hazırlanan afişte LGBT temalı şemsiye altına toplanmış çocukların olduğu görüldü.

Afişlerin eski olduğunu belirten Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı şu açıklamayı yaptı;

"Sosyal medyada paylaşıma sokulan bir görsel üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği duyulmuştur.

Canavarlaşan toplum: Annesi ile 2 kardeşini rehin alıp, evi ateşe verdi Canavarlaşan toplum: Annesi ile 2 kardeşini rehin alıp, evi ateşe verdi

Bazı sosyal medya hesaplarından bilinçli ve iyi niyetli olmayan bir karalama kampanyası daha gündeme sokulmaya çalışılmaktadır. Görselde yer alan söz konusu afişler (mülga) Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı döneminde hazırlanmış ve kullanımdan kaldırılmıştır.

Yeni yapılmış gibi dolaşıma sokulan görsel ile aile kurumunun güçlendirilmesi için yaptığı çalışmalar kamuoyunun malumu olan Bakanlığımız yıpratılmak istenmektedir.

Söz konusu görselde yer alan bazı simgeler ile Bakanlığımız ilişkilendirilmeye çalışılsa da bu konudaki tutumumuz hem bakanlık hem de hükümet olarak nettir.

Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aile kurumumuza zarar verebilecek her türlü akıma karşı tedbirlerimizi almaya devam edeceğiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Siz hasta mısınız yoksa manyak mı?

Böylesi bir problemi gidermek için çalışma yapmak yerine "Bakanlığımız yıpratılıyor" diye açıklama yapıyorsunuz. Kimin umurunda sizin bakanlığınız? Millet çoluğunu çocuğunun koruma endişesine kapılmışken, bir de sizin işe yaramaz bakanlığınızı mı düşünecek? Sizin derdiniz, topluma salınan bu zehri temizlemek değil de bakanlığın imajını mı düşünmek? Açıklama falan yapmayın, gereğini yapın!

Baran Haber