Sapkın LGBT'nin destekçisi olan Kaos GL isimli dernek, Marmaray'da lezbiyenleri merkeze alan bir reklam filmi yayınladı.

Mamaray’a ait bir vagonda çekildiği tespit edilen ve LGBT propagandası içeren film için Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) harekete geçerek inceleme başlattı.

TCDD Marmaray, yapılan incelemenin ardından LGBT temalı film hakkında yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

Kemalist hukuk yoldan geçen adamı öldürebilme özgürlüğü sağlar Kemalist hukuk yoldan geçen adamı öldürebilme özgürlüğü sağlar

"Bazı sosyal medya platformlarında bir gruba ait X hesabından kısa film yayınlanmaktadır. Söz konusu kısa film 30 Kasım 2019 tarihinde mekan kullanma ücreti karşılığında park yerinde bekleyen boş bir tren setinde çekilmiştir. Sözkonusu filmin çekimleri için kurumumuza yapılan 29 Kasım 2019 tarihli başvuruda, bir sosyal medya platformu için reklam çekileceği belirtilmiş, çekilen film 4 yıl sonra farklı bir amaçla gösterime sunulmuştur."

"Reklam ajansı yanıltıcı beyanda bulunmuştur"

"Başvuruyu yapan reklam ajansı ticari bir reklam çekimi yapılacağı algısıyla yanıltıcı beyanda bulunmuştur. Konuyla ilgili olarak 2019 yılında yaptığı başvuruda doğru olmayan beyanlarda bulunan yapımcı ve yapım şirketi nezdinde hukuki girişimlerimizi başlattığımızı ifade ederken kurumsal olarak da izin süreçleriyle ilgili inceleme süreci başlattığımızı kamuoyuna duyururuz. Günde yüzbinlerce vatandaşımıza hizmet verirken böyle bir tartışmanın içerisinde olmaktan büyük üzüntü duyduğumuzu belirtir saygılarımızı sunarız."

Daily Ummah