Basit bir şarkıcı olan Melek Mosso, PowerTürk Müzik Ödülleri töreninde ödül almış, kürsüde kendini Grammy kazanmış bir sanatçı zannedip, farazi nüktelerle ahmak avlamaya çalışmıştı. Melek Mosso, “Ben bu ödülü yüzyıllardır bu toplumda, dünyada ötekileştirilen kıyafetleri ile, kahkahasıyla kadın olmanın gerektirdiği her şeyle yargılanan, ittirilen, katledilen bütün kadınların ruhlarına armağan olarak alıyorum.” demişti.

Ağzını her açtığında sapanla taş atılıyormuşçasına “Sesimiz kısılamaz” diyen -evet bunu söyleyen bir şarkıcı- Mosso, “Ben kadın şarkıcıların, kadın sanatçıların, bu toplumda kadınlığıyla her zaman gurur duyan bir kadınım. Her zaman onların arkasında olacağım. Kimse beni susturamayacak. Konuşmaya, üretmeye ve şarkı söylemeye devam.” ifâdelerini kullandı. Mosso, öyle çok üretken de değil, “cover” yapıyor. Yâni, önceden seslendirilmiş sözleri tekrar ediyor.

Mosso’nun içi boş sözlerine sosyal medyadan tepki gösterilmiş, basit şarkıcının konserlerinin iptal edilmesi istenmişti. Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’nin organize ettiği ‘Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali’nde 11 Haziran’da sahne alacak olan Mosso’nun konserinin iptal edilmesi yönünde baskı yapılıyordu.

Diken’in ulaştığı AK Partili Süleymanpaşa Belediyesi yetkilileri, konserin iptal edilip edilmediğine dair bilgi vermedi.

Başıboş köpek sorunu hayatları mahvediyor: 6 yaşındaki kızın suratı parçalandı Başıboş köpek sorunu hayatları mahvediyor: 6 yaşındaki kızın suratı parçalandı

Diken’in ulaştığımız yetkili “Ne iptal edildi diyebiliriz, ne de edilmedi” demiş.