ABD'nin Mississippi eyaletinde çıkan hortum taş üstünde taş bırakmadı. Karşısına çıkan her şeyi sürükleyen hortumun ardından eyaletten gelen görüntüler savaş alanlarını hatırlattı.

AP'nin haberine göre; Hortum neticesinde 25 kişi ölürken yüzlerce kişi yaralandı. Bir saatten fazla süren hortum neticesinde evletin yıkılması sebebiyle cumartesi günü bölgede yoğun bir arama kurtarma faaliyetine girişildi. Ayrıca Alabama'da da fırtına sebebiyle bir kişi öldü.

1000-2

Kasırga, Rolling Fork kasabasının da bir bölümünü harap etti, evleri moloz yığınlarına çevirdi, arabaları yan yatırdı. Missisipi'de ölü sayısının 25 olduğu söylenirken Alabama-Morgan County'de de bir kişinin öldüğü belirtildi.

Kasırganın ardından Mississippi Valisi Tate Reeves, bölgede olağanüstü hal ilan etti. Amerikan Başkanı Joe Biden da kasırganın ardından bölgeye federal yardım taahhütünde bulundu. 

1000-1Kasırga öncesinde ve sırasında Ulusal Meteoroloji Servisi bir uyarı yayınlayadı ve bu uyarıda "Hayatınızı korumak için ŞİMDİ SAKLANIN!" ifadelerine yer verildi.

Meteoroloji servisi yetkililerinden Lance Perrilloux, kasırganın bir saatten fazla sürdüğünü ve en az 274 kilometre hıza ulaştığını söylerken bunun çok nadir görülen bir olay olduğunu belirtti.

1000-3Silver City'nin Humphreys bölgesi acil durum müdürü Royce Steed, kasırganın ardından oluşan hasarı 2005'teki Katrina Kasırgasına benzeterek "Bu küçük eski kasaba, haritadan silinmiş durumda." ifadelerini kullandı.

Kasırga sebebiyle 75 bin kişiyi etkileyen elektrik kesintileri yaşanırken 19 bin ev hasar aldı.