Netanyahu, resmi sosyal medya hesabından paylaştığı İsraillilere yönelik mesajında şu iafdelere yer verdi:

Hamas güçleri bu sabah bayram ve Şabat sabahı İsrail topraklarını işgal ederek masum sivilleri, çocukları ve yaşlıları katletti. Hamas zalim ve şeytani bir savaş başlattı.

Bu savaşı kazanacağız ama bedeli dayanılmayacak kadar ağır. Bu hepimiz için çok zor bir gün.

Hamas hepimizi öldürmek istiyor. Evlerinde, yataklarında çocukları, anneleri katleden bir düşmandır. Yaşlıları, çocukları, kızları kaçıran bir düşman. Bayramı geçirmek için dışarı çıkan vatandaşlarımıza, çocuklarımıza tokat atan, katleden katiller.

"İNTİKAMINI VAR GÜCÜMÜZLE ALACAĞIZ"

Bugün yaşananlar İsrail'de görülmedi ve bunun bir daha yaşanmamasını sağlayacağım. Bütün hükümet bu kararın arkasındadır.

İsrail ordusu, Hamas'ın yeteneklerini yok etmek için derhal tüm gücünü kullanacaktır. Onları yok olacak kadar sakat bırakacağız ve İsrail Devleti'nin ve vatandaşlarının başına getirdikleri bu kara günün intikamını var gücümüzle alacağız. Bialik'in dediği gibi: "Şeytan henüz küçük bir çocuk için kan intikamı yaratmadı."

"GAZZE'DEN ÇIKIN"

"Hamas'ın örgütlendiği bu şer şehrinde, Hamas'ın saklandığı, faaliyet gösterdiği her yeri harabe şehirlere çevireceğiz.

Gazzelilere şunu söylüyorum: Derhal oradan çıkın çünkü biz her yerde, var gücümüzle hareket edeceğiz.

Bu sırada ordu güçleri son yerleşim yerlerini de teröristlerden temizliyor, yerleşim yer, ev ev giderek kontrolü tekrar bize veriyor.

Bugün yakınları soğukkanlılıkla ve sonsuz bir zulümle katledilen kederli ailelere, kalbimin en derinlerinden kucaklıyor ve başsağlığı diliyorum.

Ayrıca hepimiz yaralıların ve rehin tutulanların huzuru için dua ediyoruz. Hamas'a şunu söylüyorum: Onların güvenliğinden siz sorumlusunuz. İsrail, saçının bir teline zarar verenden hesap soracaktır.

Buradan güney sakinlerine sesleniyorum; hepimiz sizin yanınızdayız, cesurca ayakta durduğunuz için, savaştığınız için hepimiz sizinle gurur duyuyoruz."

İsrailliler ülkeden kaçıyor İsrailliler ülkeden kaçıyor

BATILI LİDERLERE TEŞEKKÜR

"Kampanyanın devamı için İsrail'in hareket özgürlüğünün sağlanması amacıyla bugün birkaç saat önce Başkan Biden ve dünya ülkelerinin liderleriyle konuştum. Açık ve güçlü sözlerinden dolayı Başkan Biden'a teşekkür ediyorum. Fransa Cumhurbaşkanına, İngiltere Başbakanına ve diğer birçok lidere İsrail'e koşulsuz desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.

Şimdi tüm İsrail vatandaşlarına sesleniyorum. Mücadelede birlikte duruyoruz.

Bu savaş zaman alacak. Zor olacak. Zorlu günler hala önümüzde. Ama bir şeyi garanti edebilirim: Tanrı'nın yardımıyla, hepimizin ortak güçlerinin yardımıyla, İsrail'in sonsuzluğuna olan inancımızın yardımıyla kazanacağız."

Ekran Alıntısı_546