Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, resmi temaslarda bulunmak üzere sabah saatlerinde Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) gitti. Kremlin’den yapılan açıklamada, Putin’in BAE Devlet Başkanı Muhammed bin Zayid en-Nehyan ile bir araya geldi.

FÜZELERLE DONATILMIŞ SAVAŞ UÇAĞI EŞLİK ETTİ

Putin’in uçağına Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) yolculuğu esnasında füzelerle donatılmış 4 adet Su-35 savaş uçağı eşlik etti.

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Riyad'da Putin ile görüştü

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin akşam saatlerinde, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ile başkent Riyad'da bir araya geldi.

Kassam, 3 İsrail teröristini daha cehenneme postaladı! Kassam, 3 İsrail teröristini daha cehenneme postaladı!

Kremlin'den yapılan açıklamaya göre, Putin ile Bin Selman arasındaki görüşme Riyad'da Yemame Sarayı'nda başladı.

Putin, görüşmenin başlangıcında yaptığı konuşmada, Sovyetler Birliği'nin, Suudi Arabistan'ı tanıyan ilk ülkelerden biri olduğunu anımsatarak, "Bu, neredeyse yüz yıl önce oldu. Bu sürede ilişkilerimizde çok şeyler yaşandı. Ancak son yedi yılda ilişkilerimiz nitelik kazanarak daha önce görülmemiş bir düzeye ulaştı. Siyaset ve ekonomi alanlarında çok iyi ve istikrarlı ilişkilerimiz var." değerlendirmesinde bulundu.

Görüşmenin önemine işaret Putin, bunun bölgedeki durum hakkında görüş alışverişinde bulunmak için imkan sağladığını dile getirdi.