Rusya Ulusal Araştırma Üniversitesi'nden Vasily Kashin, Çin ile Rusya arasındaki ekonomik işbirliğinden övgüyle bahsederek, Çin ile Rusya içinde ekonomik işbirliğinin önceliklerine ilişkin 2030 öncesi kalkınma planının imzalanmasının, iki ülke arasındaki ekonomik işbirliğinde yeni bir sayfa açtığını belirtti.

SES (Rusça): VASİLY KASHİN, Rusya Ulusal Araştırma Üniversitesi İktisat Yüksekokulu Entegre Avrupa ve Uluslararası Araştırmalar Merkezi Başkanı:

" Moskova'da karşılıklı ekonomik ilişkilerimizin tüm gündemi kapsamlı şekilde ele alındı ve mühim ortak bildiriler imzalandı.

Endüstri standartları alanında ortaklık yapılması, ortak endüstri üretim zincirlerinin oluşturulması, enerji ve lojistik alanında işbirliğinin geliştirilmesine yönelik sistemler benzer biçimde bir ekip iddialı hedeflerin yer almış olduğu, 2030 yılına kadar ekonomik ilişkileri geliştirme planına ilişkin ortak bildiri, görüşmenin merkezindeydi. Bu, ileriye doğru oldukça kuvvetli bir adım. Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping'in ziyareti, ekonomik işbirliğimizde yeni bir sayfa açtı, şundan dolayı ekonomiyle ilgili ortak bildiride belirlenen hedefler, daha ilkin asla olmadığı kadar iddialı."