Esenyurt'ta bir cinayet olayı yaşandı. Tekel bayisine gelen 4 kişi, dükkânda bulunan 3 genç ile tartıştıktan sonra kurşun yağdırdı. 2 kişinin hayatını kaybettiği, 1 kişinin ise ağır yaralandığı silahlı saldırı anı, iş yerinin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Büyük tepki alan olayda “idam gelsin” yorumları ayyuka çıktı. Kimse suçludan ziyade suçun işlenme sebepleriyle ilgilenmedi ve suçun nereden teşkil ettiğini görmezden geldi.

Aylık Baran Dergisi’nin yazarlarından İbrahim Tatlı, “Muz cumhuriyetini ifşa eden cinayet: Can çekişen Yeni Türkiye” başlıklı yazısında bu hadiseye değinmiş ve hadisenin İslam ahlakının, İslami bir yönetim şeklinin olmamasından kaynakladığını dile getirmişti:

“Bugün herkes Esenyurt’taki kanlı hadiseyi konuşuyor. Tam bir şiddet pornosu halinde teşhir edilen ve hala yasaklanmayan görüntüler, insanımız tarafından döne dolaşa seyredilip duruyor. İnsanların birbirine gayet rahat silah çekip sinek öldürür gibi hiç düşünmeden adam öldürmeleri karşısında büyük çoğunluğumuz film seyreden hödük konforunda bakıp duruyoruz. Bakarsanız Kızıl Elma yolunda Yeni Türkiye tam gaz ilerliyor. Meğerse milletin felç edilmiş ruhunun hasret kaldığı İslam ahlakının ve bu ahlakın kaynağı olan şeriatın yokluğundan topu atmışız da haberimiz yokmuş. Meğerse Türkiye hem devleti, hem de toplumuyla eskisinden daha yeni şekilde Latin Amerika’nın muz cumhuriyetlerine dönüşmüş durumda. Tepeden tırnağa her türlü suç işleme özgürlüğünün hâkim olduğu, her türlü yolsuzluk ve haksızlığın serbest olduğu, her türlü saçmalığın alkışlandığı, hakikatin ise kendine hiç yer bulamaz olduğu, idealsiz ve ahlaksız bir ülke…”

“Asıl katil Türkiye’de yürürlükte olan Avrupa yasalarıdır”

"Puta tapmayın" dedi, gözaltına alındı! "Puta tapmayın" dedi, gözaltına alındı!

Mısırlı gazeteci Sabır Meşhur ise YouTube hesabından yayınladığı bir videoda şunları söyledi: “Gerçek katil bu değil, gerçek katil yasaların kendisidir. Türkiye’de yürürlükte olan Avrupa yasalarıdır. Asıl katil Türkiye’deki eğitim müfredatıdır. Bilindiği üzere içkinin olduğu yerde cinayet, kötülük vs olur. Bu Kur’an’ı Kerim’de de geçiyor. Bu yüzden İslami ülkelerde bar açılmasını ve çoğalmasını istiyorlar. İngiltere ordusu İstanbul’u işgal ettiğinde neyi dayattı? İçki yerlerinin açılmasını dayattı. İngiltere ordusu Mısır’ı işgal etti, Kahire’de tam 600 bar açtırdı. Yaşadığınız İslam ülkesinin hala işgal altında olup olmadığını öğrenmek isterseniz birahanelerin, içki dükkanlarının açık olup olmadığına bakabilirsiniz."