Muhammed Ali Çağlar serbest bırakıldı Muhammed Ali Çağlar serbest bırakıldı

Ne idüğü belirsiz sapıklar toplum ahlakını bozmaya devam ediyor. Sapkınlığını dini kullanarak normalleştirmeye çalışan Murat Övüç'ün Samsun'da düzenleyeceği Kadınlar Matinesi'nin milli ve manevi değerlere aykırılık teşkil ettiği gerekçesi ile Valilik tarafından yasaklandı.

"Milli ve manevi değerlere aykırı"

Valilik, etkinliğin milli ve manevi değerlere aykırılık teşkil ettiği yönünde şikayetler aldıklarını belirterek, şu açıklamayı yaptı:

"Bir organizasyon firması tarafından "Kadınlar Matinesi" adı altında ilimizde gercekleştirilmesi planlanan etkinlikle ilgili olarak vatandaşlarımız, Valiliğimize ulaşmış ve programın toplumun milli ve manevi değerlerine aykırılık teşkil ettiği, yapılmasının kamu esenliğini olumsuz etkileyeceği yönünde rahatsızlıklarını iletmişlerdir. Bu sebeple; önünüzdeki günlerde Bafra ve Atakum'da duzenlenmesi planlanan etkinliklere 5442 sayılı Kanununun 11 (c) maddesi İl sınırları içinde huzur ve güvenliğin, kişi dokunulmazlığının, tasarrufa müteaallik emniyetin, kamu esenliğinin sağlanması ve önleyici kolluk yetkisi valinin ödev ve görevlerindendir. Bunları sağlamak için vali gereken karar ve tedbirleri alır. uyarınca müsaade edilmeyecegi kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Yasak takdir edildi

Samsun Valiliği tarafından alınan bu karar, sosyal medya kullanıcıları tarafından takdir edildi. Kullanıcılar, sapkınlığa izin vermeyen valiliğin bu yasağını diğer illerde de görmek istediklerini belirtti.

Daily Ummah