Binlerce Filistinliyi öldüren İsrail kana doymazken, aşırı sağcı Bakan Amihai Eliyahu'dan dünyayı ayağa kaldıracak bir çıkış geldi. Eliyahu, "Gazze'ye atom bombası atılması seçenekler arasında" diye konuştu.

İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik ağır bombardımanı hız kesmeden devam ederken, ülkenin aşırı sağcı bakanı Amihai Eliyahu abluka altındaki Gazze Şeridi'ne nükleer bomba atılmasının olasılıklardan biri olduğunu söyledi.

Binlerce sivile mezar olan bölgeye insani yardım ulaştırılması ile ilgili de konuşan İsrailli bakan skandal açıklamalarda bulundu. Eliyahu, "Nazilere insani yardım göndermeyiz" dedi.

Gazze'nin var olma hakkının olmadığını belirten İsrailli bakan, Filistin ya da Hamas bayrağı taşıyan hiç kimsenin yeryüzünde yaşamaya devam etmemesi gerektiğini söyledi.

BAŞKA BİR BAKANDAN DAHA DESTEK

İsrail Diaspora İşleri Bakanı Amichai Chikli de Gazze'ye atom bombası atılması çağrısında bulunarak oradaki İsrailli mahkumların hayatlarının IOF askerlerinin hayatlarından daha önemli olmadığını söyledi.

İsrail Başbakan Binyamin Netanyahu, Eliyahu'nun Gazze Şeridi'ne nükleer bomba atılmasının olası olduğu yönündeki iddiasını hemen yalanladı.

Bu açıklamalara dünyanın dört bir yanından tepki yağdı. Gelen tepkilerin ardından İsrailli bakan 'U' dönüşü yaptı. Eliyahu, açıklamalarından saatler sonra "Atom hakkındaki yorumun mecazi olduğu aklı başında olan herkes için açıktır" dedi.

Gazze'nin kuzeyinde yeni göç dalgası Gazze'nin kuzeyinde yeni göç dalgası