Siyonist İsrail'in Gazze'deki El-Ehli Baptist Hastanesine 17 Ekim'de düzenlediği saldırıda bine yakın kişi şehit olmuş, 28'i ağır 342 kişi yaralanmıştı.

İsrail'in abluka altındaki Gazze'nin güneyinde yer alan Kudüs Hastanesi'nin de bombalamaya hazırlık olarak derhal boşaltılmasını istediği bildirildi.

Filistin Kızılayı'ndan yapılan yazılı açıklamada İsrail işgal güçlerinden Gazze'nin güneyinde yer alan Kudüs Hastanesi'nin bombalanacağı yönünde tehdit alındığı belirtildi.

HASTANEYE SIĞINAN 12 BİN KİŞİ VAR

İsrail ordusunun 400'den fazla hasta ile buraya sığınan 12 bin kişinin bulunduğu Kudüs Hastanesi'nin acilen boşaltılmasını istediği kaydedildi.

Gazze'deki El-Ehli Baptist Hastanesi katliamına işaret edilen açıklamada yeni bir katliamın önüne geçmek için dünyaya acil müdahale çağrısı yapıldı.

OKULLAR DA TEHLİKEDE

Kassam Tugayları'ndan Aşkelon'a roket saldırısı Kassam Tugayları'ndan Aşkelon'a roket saldırısı

Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım Ajansı (UNRWA) ise İsrail'in 5 okul için, "Mümkün olduğu kadar hızlı boşaltın" uyarısı yaptığını açıkladı.

Okulların tamamının Gazze'de olduğu aktarılan açıklamada, "Bu kararı protesto etmek ve reddetmek için elimizden geleni yaptık. Ancak bu, tesislerin artık güvenli olmadığı anlamına geliyor" ifadeleri kullanıldı.