Hatay'da beden öğretmenliği yapan Murat Sağıroğlu, yıllar boyunca birçok kız öğrenciye tecavüz etti. Sarıoğlu'nun din kültürü değil de beden öğretmeni olması sebebiyle haber kamuoyunda hiçbir şekilde alaka uyandırmadı.

Hatay merkeze bağlı Akçaova Köyü’ndeki ilköğretim okulunda beden eğitimi öğretmeni önce 11 yaşındaki öğrencisi H. Y.’yi istismar etti. 5 yıl süren istismar dehşeti zaman içinde toplam 10 öğrenciye yaşatıldı.

Halk Tv'nin muhabiri Seyhan Avşar, istismarın detaylarını haberinde şöyle aktardı:

Dosyaya göre öğretmen Sağıroğlu bir etüt günü, H.Y. ‘den, okulun bilgisayar odasına çay getirmesini istedi. H.Y. çayı götürdükten sonra öğretmen Sağıroğlu kapıyı kilitledi. Sağıroğlu o dönem 11 yaşında olan öğrencisine, “Seninle birlikte olmak istiyorum” dedi. Duyduğu sözlerin dehşeti ile kaçmaya çalışan H. Y.’yi Sağıroğlu darp edip tecavüz etti.

İstismar burada da bitmedi. Sağıroğlu okulun çatı katında, tuvalette, giyinme odasında, bir başka ifade ile fırsat bulduğu her yerde H.Y.’yi darp ederek tecavüz etti. Çocuğun çıplak fotoğraf ve videolarını çekti. H.Y. istismar sonucu hamile kaldı. Sağıroğlu onu arkadaşının kliniğine götürerek kürtaj yaptırdı. Ailesinin, durumu öğrenmesi halinde kendisini öldüreceğini düşünen H.Y. yaşadıklarını kimseye anlatamadı. İstismar yıllarca sürdü. H.Y. “Okul bitti. Kurtuldum” derken istismar artarak devam etti.

Çağımız buhranı derinleştikçe her türlü illet bünyeyi sarıyor Çağımız buhranı derinleştikçe her türlü illet bünyeyi sarıyor

Dava dosyasına göre Murat Sağıroğlu görüntülerle tehdit ettiği H.Y.’yi öğretmen arkadaşları Engin Y., İbrahim O., Abdullah A., Murat O. ile kuzeni Özmen Ö.’ye de ‘pazarladı.’ Bu karanlıktan nasıl kurtulacağını bilemeyen H.Y. ailesi tarafından köyden bir kişi ile nişanlandırıldı.

Ancak Sağıroğlu’nun H.Y.’yi sürekli alıkoyması nişanlısının dikkatini çekti ve olay ortaya çıktı. H.Y. kendisine bunu yaşatanlardan şikâyetçi oldu. İlk ifadesinde öğretmenleri ve Murat Sağıroğlu’nun defalarca kez istismarına uğradığını anlatan H.Y., “Okumak istiyordum. Başıma gelenler karşısında ailem beni öldürür diye korktum. Kimseye anlatamadım” dedi. Sağıroğlu’nun, kendi ablasına, okuldan başka arkadaşlarına da aynı şeyleri yaşattığını söyleyerek tek tek mağdur isimlerini sıraladı.

TECAVÜZCÜ TAHLİYE EDİLDİ, KAYIPLARA KARIŞTI

Öğretmenler Murat Sağıroğlu, Engin Y., İbrahim O., Abdullah A., Murat O. ile Sağıroğlu’un kuzeni Özmen Ö. hakkında Hatay 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma', 'çocuğun basit cinsel istismarı', 'özel hayatın gizliliğini ihlal', 'reşit olmayanla cinsel lişki', '.ocuğun nitelikli cinsel istismarı' suçlarından dava açıldı.

Ancak yargılama sürecinde karardan hemen önce Murat Sağıroğlu tahliye edildi ve kayıplara karıştı. Sağıroğlu hakkında 158 yıla yakın hapis cezası verildi. Dosya istinaf mahkemesine gitti.

'ÖLDÜ' İDDİASIYLA KAYIP BAŞVURUSUNDA BULUNDULAR

Murat Sağıroğlu'nun ailesinin çocuklarının deprem enkazında kaybolduğunu öne sürerek ‘kayıp’ başvurusunda bulunduğu öğrenildi. Başvuru resmileşirse Sağıroğlu resmi kayıtlardan düşecek.

KADEM SESSİZ!

Hiranur Vakfı hadisesinde mahkeme önünü dolduran kadın hakları çığırtkanları, bu ve benzeri hadiselerde başlarını kuma gömüyor.