Ürdün ordusu Gazze'nin kuzeyine havadan gıda yardımı indirdi Ürdün ordusu Gazze'nin kuzeyine havadan gıda yardımı indirdi

Terörist İsrail ordusu Gazze'de yok olmaya devam ediyor. 

Hamas'ın her geçen gün sahaya daha hakim olduğunu görüyorken, İsrail askerleri de bir bir avlanmaya devam ediyor. 

İsrail'in Kanal 12 televizyonu, işgalcilerin Gazze'ye karşı yürüttüğü "Demir Kılıçlar" savaşında yaralananlardan 3.000'inin "orduda kalıcı olarak sakat bırakılmış" olarak sınıflandırıldığını bildirdi.

Gazze'de katliama ortak olmuş 3 bin İsrail askeri psikolojik tedavi görüyor

İsrail Parlamento Sağlık ve Sosyal Refah Komisyonu'nda sunulan rapor, Haaretz gazetesinde yayımlandı.

Savunma Bakanlığına bağlı Rehabilitasyon Bölümü Başkanı Limor Luria, komisyona sunduğu raporda, Gazze'de savaşın başlangıcından bu yana 2 bin 816 askerin rehabilitasyon merkezinde tedavi edildiğini aktardı.

Psikolojik destek alan İsrail askerlerinin yüzde 18'inin travma sonrası bozukluklar yaşadığı ve zihin sağlıklarında sıkıntılar çektiği ifade edildi.

Parlamento komisyonuna sunulan rapordaki verilere göre, rehabilitasyona tabi tutulan askerlerden yüzde 91'i hafif, yüzde 6'sı orta, yüzde 3'ü ise ağır yaralandı. Bunların yüzde 48'ini el ve ayaklarından yaralananlar oluşturuyor.

Haaretz gazetesi ayrıca, Gazze'de yaralanan İsrailli askerlerin gerçek sayısının İsrail ordusu tarafından açıklanandan daha fazla olduğuna dikkati çekti.

İsrail ordusu, savaşta yaralanan ve tedavi edilen askerlerinin sayısını 1860 olarak açıklamıştı.