Pakistan Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Muhammed İshak Dar, Filistinliler için 1967 öncesi sınırlarında ve başkenti Kudüs olan bağımsız bir vatan kurulması çağrısında bulundu.

Dar, Filistinliler için 1967 öncesi sınırlarında ve başkenti Kudüs olan bağımsız bir vatan kurulması çağrısında bulunarak, "Filistin'deki kardeşlerimiz için ayağa kalkmalı ve İsrail'in insanlık dışı ve barbarca vahşetini durdurmak için birleşik bir cephe ortaya koymalıyız." dedi.

İsveç'te İsrail Büyükelçiliği Önünde Filistin'e Destek Gösterisi Düzenlendi

İsveç'te İsrail Büyükelçiliği önünde Filistin'e destek gösterisi düzenlendi

İsveç'te İsrail Büyükelçiliği önünde toplanan grup, Gazze'ye yönelik saldırılara tepki gösterdi.

Ülkedeki çok sayıda sivil toplum kuruluşunun çağrısıyla Odenplan bölgesinde toplanan göstericiler, İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılara son vermesi, derhal ateşkes ilan edilmesi ve Gazze'ye insani yardım malzemelerinin eksiksiz girişine izin verilmesi çağrısında bulundu.

Gösterilere 500'den fazla motosikletli de destek verdi.

hakan fidan-2

Hac'da vefat edenlerin sayısı bini aştı Hac'da vefat edenlerin sayısı bini aştı

Bakan Fidan: Gazze, uluslararası sistemin aczini ve yetersizliğini de tüm çıplaklığıyla göstermiştir

Bakan Hakan Fidan, "Ukrayna'da işgale karşı çıkanlar, Filistin'de ise işgale direnmeyi suç sayıyor. Gazze, uluslararası sistemin aczini ve yetersizliğini de tüm çıplaklığıyla göstermiştir" dedi.

D-8 olarak bugün tarihi bir rol üstlendiklerini belirten Fidan, "Gazze’deki İsrail zulmü karşısında sessiz kalmadığımızı, sessiz kalamayacağımızı, İstanbul'da hep birlikte tüm dünyaya bir kez daha ilan ediyoruz. Çağrımıza icabet eden tüm misafirlerimize şükranlarımı sunuyorum." diye konuştu.

Imany 04A715F76162Fea

Dünyaca ünlü şarkıcı Imany İstanbul konserinde de Filistin'e destek çağrısı yaptı

Dünyaca ünlü şarkıcı ve söz yazarı Imany, yeni albümü Voodoo-Cello'nun Türkiye turnesi kapsamında Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi'nde hayranlarıyla buluştu.

Konser sırasında Imany, "Believer" şarkısının ardından İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına dikkati çekerek, "Yumruklarını kaldır İstanbul. Kendiniz için, zulme uğrayanlar için, dünyanın her yerinde katledilen tüm masum insanlar için, adalet için, barış için yumruklarını kaldır. Barışı, ateşkesi ve özgür Filistin'i iste. İstanbul, dediklerimi tekrar et: Barış istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Yemen Filistin Destek 0Ce544Dd01Fbe667

Yemen'in birçok kentinde Filistin'e destek eylemi yapıldı 

Yemen'de, İsrail'in Gazze Şeridi'ndeki saldırılarını protesto etmek ve Filistin halkıyla dayanışma göstermek için 120 farklı noktada gösteri düzenlendi.

Belçika Üni Filistin Destek G

Belçika'da üniversite öğrencilerinden Filistin'e destek gösterisi

Belçika'daki Brüksel Özgür Üniversitesi (ULB) öğrencileri, İsrail'in Gazze'deki saldırılarını protesto etti.

Petro, İsrail'i Gazze'de "toplu katliam" yapmakla suçladı

Kolombiya Cumhurbaşkanı Gustavo Petro, İsrail'i Gazze'deki sivil nüfusa yönelik "toplu katliam" yapmakla suçladı.

Petro, X sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Birleşmiş Milletlerin (BM) İsrail'i "çatışma bölgelerinde çocuklara zarar veren" ülkeler listesine almasına ilişkin haberi alıntıladı.

Cumhurbaşkanı Petro, "Çocuk katilleri. Bugün Filistinli çocuklara yönelik bu toplu katliamı destekleyen herkes, dünya tarihinin muğlak sayfaları arasında yerini alacaktır, tıpkı Nazilerin, Yahudi soykırımını gerçekleştirdiği dönemde yaşayıp da buna kayıtsız kalanlar gibi." değerlendirmesinde bulundu.

Kolombiya, Gazze'de Filistin halkına yönelik devam eden saldırıları gerekçe göstererek 3 Mayıs'ta İsrail ile diplomatik ilişkileri resmen kestiğini duyurmuştu.