Kaçarken araçtaki 2 çantayı yola atan şüpheliler, kısa sürede yakalandı. Çantalardan 20 paket halinde 19 kilo 650 gram uyuşturucu çıkarken şüphelilerin Diyarbakır'da görev yapan 2 polis olduğu ortaya çıktı.  DHA'nın haberine göre, olay geçtiğimiz 4 Ağustos Cuma günü, Antep'te meydana geldi. Gaziantep Emniyet Müdürlüğü, İstanbul plakalı kiralık bir araçla uyuşturucu taşınacağı yönünde bilgi aldı.

Söz konusu aracın şehrin geçişini takip eden polis, aracı Askoç denetim noktasında durdurmak istedi. Ancak araçtakiler, polisin dur ihtarına uymayarak kaçtı.

Giderek kitlesel bir biçimde yozlaşan ve fosilleşen bir nesille karşı karşıyayız Giderek kitlesel bir biçimde yozlaşan ve fosilleşen bir nesille karşı karşıyayız

Kaçan aracı takip eden polisler, araçtaki kişilerin kaçarken 2 çantayı yol kenarına attığını fark etti. Şüphelilerin yol kenarına attığı çantaları alan ekipler, kaçan aracı ise kısa sürede durdurmayı başardı.

Araçtaki kişileri gözaltına alan ekipler, araçtan atılan çantaları açtı. Çantaların içinde 20 paket halinde 19 kilo 650 gram "skunk" adı verilen uyuşturucu çıktı.

Yapılan incelemede şüphelilerden birinin Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü'nde görevli komiser M.Y. , diğerinin de yine Diyarbakır'da görev yapan polis memuru V.K. olduğu belirlendi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheliler çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.