Anket, yaklaşan başkanlık seçimlerinde eski ve mevcut başkanların kıyasıya rekabet etmesi durumunda oyların yüzde 51'ini Trump'ın, yüzde 42'sini ise Biden'ın alacağını gösterdi.

Washington Post, söz konusu kamuoyu yoklamasının diğer birçok anketin sonuçlarıyla tutarlı olmadığını kabul ediyor. Bu da genel olarak, 2024 başkanlık seçimlerine katılmaları halinde Biden ile Trump arasındaki rekabetin yoğun olacağını gösteriyor.

Washington Post analizinde şu ifadelere yer verdi:

Ukrayna'ya yardım tasarısı reddedildi Ukrayna'ya yardım tasarısı reddedildi

“Anket, seçim döngüsünün bu erken aşamasında Biden'ın Trump'ın yüzde 10 puan gerisinde olduğunu gösteriyor. Ancak Trump'ın bu anketteki liderliğinin büyük marjı, genel seçim yarışını neredeyse başa baş gösteren diğer kamuoyu yoklamalarıyla önemli ölçüde çelişiyor.”

Ankette Demokrat Parti’ye mensup veya onu destekleyenlerin yüzde 62'sinin partinin gelecek yıl yapılacak başkanlık seçimlerinde Joe Biden dışında bir aday seçmesi gerektiğine inandığı ortaya çıktı. “Biden dışındaki aday kim?" sorusuna yüzde 8'i Başkan Yardımcısı Kamala Harris'e, yüzde 8'i Bernie Sanders'a, yüzde 7'si Robert Kennedy Jr.'a oy verirken, yüzde 20'si "Başka aday" yazdı.

Trump ise Cumhuriyetçiler arasında daha popüler. Anketin sonuçları, Cumhuriyetçi Parti taraftarlarının yüzde 54'ünün Trump'ın 2024 başkanlık seçimleri adaylığını desteklediğini gösteriyor.