Devletin mülteci hususunda düzgün bir planlama yapamaması ve ırkçı faşist Ümit Özdağ ve türevlerinin mültecilere yönelik provokasyonları Türkiye'deki ırkçılık ateşini daha da alevlendirdi!

Irkçı Ümit Özdağ ve türevlerinin kışkırtmaları, iftiraları ve yalanları neticesinde mülteci düşmanlığı had safhaya ulaştı. Adeta her sokak ve mahallede Suriyeli avına çıkıldı.

Her geçen gün Suriyelilere dönük suçlar tüyler ürpertici boyuta ulaştı.

Irkçı faşist Özdağ, sosyal medyadan kusuyor, Türkçü-kafatasçı-Kemalistler ise mültecilere saldırıyor.

Provakatörün kustuğu zehirler sonucunda son 5 yılda mültecilere yönelik şiddet, işkence, tecavüz ve ölümler arttı.

Sokaklar kargaşaya dönmeden, mazlumlar daha fazla ölmeden devlet acilen gereken müdahaleyi yapmalı!

İşte son 5 yılda mültecilere yapılan alçaklıklar:

Muhammed Ali Çağlar serbest bırakıldı Muhammed Ali Çağlar serbest bırakıldı

-Ümit Özdağ’ın kışkırtması sonucu uyuşturucu bağımlısı ırkçı bir grup, Esenyurt'ta kendi halinde yürüyen Suriyeli gençlere saldırdı.

-Şanlıurfa’da Zafer Partili hesapların ortaya attığı “Suriyeliler bir çocuğu taciz etti” iddiası üzerine, Suriyelilere ait işyerleri talan edilmeye başlandı.

-Bir Türk vatandaşı, e-Devlet şifresini bildiği suriyeli komşusunun bütün organlarını bağışladı.

-Adamın birisi, baba oğul Suriyelilere odun taşıtıyor ardından da ücretini ödemek istemiyor. Suriyeliler ısrar edince de pompalı tüfekle ikisini de vuruyor. Muhbir isimli hesap da gerçekleri saptırıp olayı "saldırıya uğrayanlar Suriyeli olduğu için haksızdır" gibi son derece hayvani bir ırkçılık seviyesinden servis ediyor.

-Mersin'de 25 yerinden bıçaklanarak öldürülmüş halde bulunan 5 yaşındaki Suriyeli Muhammet Derviş'in katil zanlısı olarak 19 yaşındaki Alican K. yakalandı. Katli zanlısı verdiği ifadesinde küçük çocuğu kendisine küfrettiği için öldürdüğünü öne sürdü.

-Küçükçekmece'de Suriyeli mülteci işçi Muhammed Saeed (19) ırkçı bir grup tarafından bıçaklı saldırıya uğradı. Saeed’in ailesi polise şikâyette bulundu. Ancak 5 gündür şüpheliler yakalanmadı.

-Mersin'de Suriyeli ailenin kaçırılan 12 yaşındaki çocuğu "fidye" isteyen kişi tarafından oturdukları sitenin bodrumunda öldürüldü.

-Hatay’ın Narlıca ilçesinde dün akşam saatlerinde 5 kişinin saldırısına uğrayan 17 yaşındaki Suriyeli Faris Muhammed Al-Ali kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

-16 Kasım 2021 tarihinde İzmir’in Güzelbahçe ilçesinde üç Suriyeli mülteci, Ahmet Elali, Mamun Elnebhan ve Muhammed Elbiş yakılarak öldürüldü.

-Şanlıurfa'da Suriye uyruklu 2 kişi, kaldıkları evde bıçaklanarak öldürüldü.

-Bağcılar’da Suriyeli işçilerin kaldığı evi basan bir grup 21 yaşındaki Şerif El Ahmed’i öldürdü. Ahmed’in ev arkadaşı A.F. “Ortada bir sebep yoktu. Kimseyle tartışmadık. Suriyeli olduğumuz için saldırdılar” dedi.

-İstanbul Bayrampaşa’da evinde uyurken yüzleri maskeli bir grubun saldırısına uğrayan Suriye uyruklu Nail Alnaif öldürüldü.

-Şanlıurfa’da Suriye uyruklu 18 yaşındaki Yasemin El Salih, evinde elleri bağlı, boğazı kesilerek öldürülmüş olarak bulundu.

-Adana’nın Seyhan ilçesi Sucuzade Mahallesi’nde, 27 Nisan 2020 günü, polisin açtığı ateşle hayatını kaybeden Suriye uyruklu, Ali Al Hamman’ın (19) ölümüne dair ayrıntılar ortaya çıktı. Soruşturmayı yürüten güvenlik güçleri ve avukatlar, Al Hamman’ın polisten kaçmadığını ve yakın mesafeden vurulduğunu açıkladı. 

-Bağcılar'da Suriyeli 3 işçinin yaşadığı binanın önüne gelen 3 kişi, bağırarak içeridekileri dışarıya çağırdı. Dışarı çıkan 22 yaşındaki Sherifi El Ahmed, sokak ortasında tabancayla başından vurularak vefat etti.

-Kilis'te, önceki gün okuldan çıktıktan sonra bir daha haber alınamayan Suriye uyruklu 9 yaşındaki Gina Mercimek'in cansız bedeni bir evin bahçesindeki su kuyusunda beline briket bağlı cesedi bulundu.

-Sokakta cesedi bulunan 18 yaşındaki Suriye uyruklu gencin bıçaklanarak öldürüldüğü belirlendi.

-Hatay’ın İskenderun İlçesi'nde Suriyeli 16 yaşındaki Abdulhamit Taben ile aynı yaştaki akrabası Ahmet Taben öldürüldü. İki çocuğun da dövülerek öldürüldüğü saptanırken, çocukların yanında çalıştığı hurdacı 31 yaşındaki Habip Oral, cinayetleri işlediği iddiasıyla tutuklandı.

-Suruç ilçesi Dikili Mahallesi’ndeki Yeşilova Camisi’nin avlusunda meydana gelen olayda, , Suriye uyruklu Nasir Hitto, henüz nedeni öğrenilmeyen sebepten dolayı kimliği belirsiz bir kişi tarafından bıçaklandı.

-Hitto, göğsüne aldığı bıçak darbesiyle yere yığılırken, şüpheli kaçtı. İhbarla bölgeye gelen ambulansla Suruç Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Hitto, doktorların müdahalesine rağmen kurtarılamadı.

-Nusaybin'de Suriyeli genç silahlı saldırıda öldürüldü.

-Hatay Reyhanlı’ya bağlı Uzunkavak Mahallesi’nde Taha B. (49) isimli kişinin, iki Suriyeli sığınmacıya pompalı tüfekle ateş ettiği bildirildi.

-Kaynaklar, olayın nedeninin henüz bilinmediğini belirterek saldırıda 2 yaşındaki Halid Yusuf’un hayatını kaybettiğini ve dedesi Muhammed Yusuf’un ise yaralandığını kaydetti.

-İstanbul Beyoğlu ilçesine bağlı Cumhuriyet Caddesi üzerinde dün gece, iki grup arasında çıkan kavgayı ayırmak için müdahale eden Suriyeli mülteci Sultan Jabeen bıçaklanarak öldürüldü.

-Sakarya'nın Kaynarca İlçesi'nde Suriye uyruklu 9 aylık hamile kadın, 10 aylık çocuğu ile kaçırıldı. Ormanlık alana götürülen genç kadın tecavüze uğradıktan sonra oğlu ile birlikte başları taşla ezilerek öldürüldü

-Arnavutköy'de 14 yaşındaki Suriyeli Vahide M. adlı kız çocuğuna tecavüz ettiği iddia edilen Cafer Ç. gözaltına alındı.

-Kendisinden yaşça küçük olan Suriyeli çocukları küfrederek kışkırtmaya çalışan adam, çabasının boşuna çıkması karşısında isteğine ulaşamadı.

-Uzun süredir burada yaşayan Suriyeli bir şeyhle muhabbet ediyorduk. "Düşmanlık çok arttı, bizi hakir göryorlar, Allah'ın (cc) bu topluma bir felaket vermesinden korkarım" dedi.

İnsanları mazlum zalim diye ayırmayıp sadece ırkına göre ayrıştıran ahmak faşistler yüzünden bizi helak etme ya rabbi. Irkçılığınız ayaklarımızın altındadır.

-Gaziantep'te ırkçı bir şahıs, Suriye uyruklu, engelli ve yaşlı bir kadının suratına tekme attılar.