PFB'den yapılan açıklamada, "Bu uluslararası girişim Gazze'de devam eden insani krize ışık tutmayı ve Filistinlilerin özgürlük ve haklarını savunmayı amaçlamaktadır" denildi.

"İsrail ile Endonezya arasında normalleşme görüşmeleri sürüyor" "İsrail ile Endonezya arasında normalleşme görüşmeleri sürüyor"

PFB Başkan Yardımcısı Adnan Hamidan, "Gazze'deki soykırımı durdurmak için iki aydan kısa bir süre içinde ikinci kez küresel bir gösteri çağrısı yapılması birkaç nedenden ötürü son derece önemli" dedi. "Bunlardan ilki: küresel halkın bu soykırımı reddettiğini vurgulamak. İkincisi: Ateşkes ve savaş suçlularının hesap vermesi için Uluslararası Mahkeme prosedürlerinin hızlandırılması çağrısında bulunmak. Üçüncüsü: İşgalin uluslararası sözleşmeleri ihlal ederek işlediği suçları durdurmak üzere derhal harekete geçmeleri için hükümetlerimize baskı yapmak."

Eylem gününün altı kıtada kutlanacağını ifade eden Kerry, "özgürlüğüne kavuşana kadar Filistin için gösteri yapmaya devam edeceğiz" dedi.

Poster by Palestinian Forum in Britain calling for 2024's second Global Day of Solidarity with Gaza on 17 February, 2024 [Palestinian Forum in Britain/X]