Hazır giyim markası Zara, yeni koleksiyonuna ilişkin paylaştığı fotoğraflarda kullandığı fotoğraflar kahpeliğin bu kadarına da pes dedirtti.

Zara, yeni koleksiyonuna ilişkin yayınladığı fotoğraflardaki enkaz ve ceset maketleri ile İsrail'e desteğini gösterdi ve alay edercesine Filistin'e göndermede bulundu.

Dördüncü Zara Atelier koleksiyonu, Amerikalı model Kristen McMenamy'nin fotoğraflarda giydiği bir ceketten ibaret. Ancak, yaşanan soykırıma karşı vicdan sahibi insanları ayağa kaldıran keskin kesimli ceket değil.

Sapıklara operasyon: 14 kişi tutuklandı Sapıklara operasyon: 14 kişi tutuklandı

İnternette insanlar, İsrail-Filistin savaşında şehit olanların beyaz kefene sarılmış cesetlerinin fotoğrafları arasındaki benzerliklere dikkat çekti. Sosyal medya kullanıcıları insanları "Zara'yı boykot etmeye" çağırdı.

Moda perakendecisi, 8 Aralık'ta sosyal medya hesabından serinin son üyesini tanıtan fotoğraflar yayınladı. Fotoğraflardan birinde McMenamy beyaz bir kumaşla kaplı bir mankeni taşırken, bir diğerinde ise model ahşap bir kutunun içinde duruyor. Zara paylaşımı sildi ancak olayla ilgili bir açıklama yapmadı.

Boykot çağrısı

Zara'nın tanıttığı koleksiyonuna ilişkin fotoğraflarda kullandığı Gazze'ye gönderme yaptığını belirten kullanıcılar boykot çağrısı yaptı.

Türkiye dahil 93 ülkede 2.200'ün üzerinde mağazası bulunan hazır giyim şirketi Zara'nın yeni reklam kampanyası ile tanıttığı son koleksiyonundaki alçaklık adeta cesareti nereden aldıklarını da gösteriyor.