Gazze katliamının ortağı ABD'den "vicdan tiyatrosu": Havadan gıda yardımı ulaştırmaya başladılar Gazze katliamının ortağı ABD'den "vicdan tiyatrosu": Havadan gıda yardımı ulaştırmaya başladılar

Savaş uçaklarının yoğun bir şekilde Sana semalarında uçtuğunu belirten muhabir, güvenlik kaynaklarının saldırıların Taiz, Hacca, Dhamar ve Al-Bayda vilayetlerinde bazı yerleri de kapsadığını açıkladığını belirtti.

Sana'daki yerel kaynaklar, 5 saldırının Sana'nın güneybatısındaki Sana Havaalanı yakınındaki füze tugayları karargahını ve başkentin güneyindeki başkanlık binasına bakan Cebel el-Nahdain kampını da hedef aldığını söyledi.

Taiz şehrinden gelen kaynaklar, saldırıların vilayetin batısındaki Şamir Dağları'ndaki bir füze fırlatma rampasını hedef aldığını doğruladı.

Saldırılar, Husi grubunun Arap ve Kızıl Denizlerinde bulunan nakliye gemilerini hedef almak için füze platformları konuşlandırdığı Hacca, Dhamar ve Al-Bayda’ya kadar uzandı.

Bu hava saldırıları, Hodeidah ve Saada vilayetlerindeki Husi milis bölgelerini hedef alan birkaç saat önceki saldırılardan sonra gerçekleşti.