ABD'de akademisyen ve aktivist Cornel West, 2024 başkanlık seçimlerine Halkın Partisinden aday olduğunu açıkladı. Sosyal medya hesabından yayımladığı mesajında kimseden nefret etmediğini söyleyen ve "kenara itilmişleri güçlendirmekten" bahseden West, eski ABD Başkanı Donald Trump'ı "neo-faşist" olarak nitelerken, mevcut Başkan Joe Biden'ı ise "süt çocuğu neo-liberal" olarak tanımladı.

ABD'li akademisyen ve aktivist Cornel West 2024 başkanlık seçimlerine aday. West, Twitter'dan yayımladığı video mesajında, "hakikat ve adalet için" gelecek sene yapılacak başkanlık seçimlerine Halkın Partisinden aday olduğunu duyurdu.

"Afganistan'daki savaş kaybedildi" "Afganistan'daki savaş kaybedildi"

Mesajında kimseden nefret etmediğini söyleyen ve "kenara itilmişleri güçlendirmekten" bahseden West, "Hiçbir siyasi parti Wall Street, Ukrayna, Pentagon ve büyük teknoloji şirketleri hakkında gerçeği söylemek istemiyor." değerlendirmesinde bulundu.

West, mesajında maaşlar, uygun fiyatlı barınma, kadınların kürtaj hakkı, sağlık hizmetleri ve iklim değişikliğinin yanı sıra "Amerikan demokrasisinin tahribatı" gibi konuları önemsediğini vurguladı.

Eski ABD Başkanı Donald Trump'ı "neo-faşist" olarak niteleyen West, mevcut Başkan Joe Biden'ı ise "süt çocuğu neo-liberal" olarak tanımladı.

Kendisi de siyahi bir “filozof” olan West, ırkçılık ve demokrasi gibi konulardaki çalışmalarıyla biliniyor ve siyahi hakları konusundaki aktivizmiyle öne çıkıyor.

Princeton ve Harvard gibi ABD'nin önde gelen üniversitelerinde hocalık yapmış olan West, halihazırda Union Theological Seminary okulunda felsefe profesörü olarak görev yapıyor.