HBO dizisi "Euphoria"da Jules Vaughn karakterini canlandırmasıyla tanınan Hollywood yıldızı Hunter Schafer, Salı günü New York, 30 Rockefeller'de Filistin'e destek protestosu düzenlerken, "Barış İçin Yahudi Sesi" (Jewish Voice for Peace) adlı gruptan 50 diğer aktivistle birlikte gözaltına alındı.

Dünyanın en büyük Siyonizm karşıtı Yahudi örgütü olarak bilinen grubun, eylemi New York'taki bu noktada gerçekleştirme amacı, Başkan Joe Biden'ın da "Late Night with Seth Meyers" programına katılmak için burada bulunacak olmasıydı.

İsrail-Hamas ateşkesi çağrıları arasında, Biden'ın röportajıyla aynı zamana denk gelmesi planlanan gösteride, aralarında Schafer gibi ünlülerin de bulunduğu protestocular, Gazze'de devam eden şiddetin durdurulması yönündeki acil çağrıları vurgulayarak barış mesajları veren gömlekler giydiler. Grup, "Yahudilerden Biden'a: Soykırımı silahlandırmayı bırakın" yazılı bir pankart açtı.

Amerikalı Hristiyan gruptan ABD Senatosu'nda Gazze protestosu Amerikalı Hristiyan gruptan ABD Senatosu'nda Gazze protestosu

Tutuklamayı doğrulayan Siyonist karşıtı örgütün bir sözcüsü, "Hunter, diğer 50 kişiyle birlikte protesto sırasında tutuklandı" dedi ve "Filistin özgürlüğüne ve herkes için adaletin geleceğine olan bağlılığını takdir ediyoruz" diye ekledi.

Grubun sosyal medya paylaşımlarında eylemin görüntülerine yer verilirken şu ifadeler kullanıldı:

"Yüzlerce anti-Siyonist Yahudi ve müttefik, Başkan Biden'ın 'Late Night with Seth Meyers'a katılımını aksatmak için NBC'nin NYC'deki ünlü 30 Rockefeller Center merkezini ele geçirdi. Biden'ın ölümcül dış politikası Gazze'deki soykırımı finanse etti ve körükledi. 50 protestocu NYPD ve Gizli Servis tarafından tutuklandı.

Başkanın Amerikan halkını dinlemeye başlaması gerekiyor - aşırı sağ İsrail hükümeti Gazze halkını gelişigüzel bombalayıp hastaneler, üniversiteler, elektrik ve su şebekeleri dahil altyapının %70'ini yok ediyor."