Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Fransa'nın çeşitli kentlerinde devam eden şiddetli protestolara ilişkin, sükuneti yeniden tesis etme, gerilimi azaltma ve hukukun kural ve ilkelerine saygı duyma gereğini vurgulayarak, "Fransa ile tam dayanışma" içinde olduğunu belirtti.

BAE Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, BAE'nin Fransa halkının çıkarlarını dikkate aldığına işaret edilerek, Fransa'nın yaşanan olayların üstesinden gelme yeteneğine olan güvenin teyit edildiği ifade edildi.

Fransa'da "istikrar ve güvenliğin sağlanmasının yanı sıra sivil tesislerin ve devlet kurumlarının korunması" çağrısında da bulunulan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

BM Başkanı Guterres: İsrail-Filistin olayından sonra artık BM'ye güven kalmadı BM Başkanı Guterres: İsrail-Filistin olayından sonra artık BM'ye güven kalmadı

"Fransa ile tam dayanışma içindeyiz. Fransa'nın çeşitli kentlerinde devam eden şiddetli protestolarda sükuneti yeniden tesis etme, gerilimi azaltma ve hukukun kural ve ilkelerine saygı duyma gereğini vurguluyoruz."