Wagner özel ordusunun başkan Yevgeni Prigojin, tamamı ele geçirilen Bahmut (Artemovsk) ile ilgili kayıpları kamuoyuna açıkladı.  

Prigojin'e göre Wagner, 50 bin mahkumu silah altına alırken, bunların yüzde 20'si (10 bin mahkum) çatışmalarda hayatını kaybetti. Ayrıca Wagner'e sözleşmeli asker olarak alınanlar arasında da Bahmut'daki çatışmalarda 10 bin kişi öldü. Böylece Wagner'in 240 günden fazla süren operasyondaki can kayıpları 20 bini buldu.

Bölgedeki çatışmalara 35 bin Wagner askerinin katıldığını söyleyen Prigojin, Ukrayna ordusunun ise Bahmut'ta 50 bin askerin öldürüldüğünü iddia etti. Prigojin'e göre Ukrayna tarafında 50 ila 70 bin arası asker de yaralandı. 

"DÜNYANIN EN GÜÇLÜ ORDUSU WAGNER"

Askeri operasyonun destekçilerinden, siyasi stratejist Konstantin Dolgov'a özel demeç veren Prigojin, "Wagner'in şu an dünyanın en güçlü ordusu olduğunu" iddia etti, "Zorlu bir savaş bizi bekliyor. skıyönetim ve yeni seferberlik ilan etmeliyiz, mümkün olan herkesi cephane üretimine kanalize etmeliyiz. Yeni yollar, yeni altyapı inşa etmeyi bırakmalı ve sadece savaş için çalışmalıyız" dedi.