Başıboş sokak köpeği sorunu can almaya devam ediyor. Yetkililer ise artan ölüm vakalarına karşı duyarsız.

Özellikle çocuklarının canının tehlikede olduğu bu duruma son örnek ise Van'da yaşandı. Tuşba'nın Selimbey Mahallesi'ndeki Alpin Sitesi bahçesinde oynayan M.D. (10) isimli çocuk, başıboş bir sokak köpeğinin saldırısına uğradı.

Saldırıda boğazından ve vücudunun çeşitli yerinden yaralanan çocuk, olay yerine gelen ambulans ile Van Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

Bakan Mahinur Özdemir Göktaş: Aileyle ilgili çalışmalara ağırlık vereceğiz Bakan Mahinur Özdemir Göktaş: Aileyle ilgili çalışmalara ağırlık vereceğiz

Ağır yaralanan çocuk yapılan tüm müdahaleye rağmen hayatını kaybetti.

Olayla ilgili gazetecilere bilgi veren mahalledeki Şifa Cami İmamı Muhammet Emin Küçük, çocuğun sitenin bahçesinde oyun oynarken bir köpeğin saldırısına uğradığını söyledi.

"Baktığımda köpek çocuğun boğazına sarılmış ısırıyordu"

Çocuğu kurtarmak için büyük bir çaba gösterdiğini ifade eden Küçük, "Çocuklar sitenin bahçesinde top oynuyordu. Birden bana 'çabuk yetiş bir şeyler oluyor' diye seslendiler. Gidip baktığımda köpek çocuğun boğazına sarılmış, boğazını ısırıyordu. Köpeğe bağırdım, bana da saldırdı. Daha sonra uzaklaştı. Ambulansı aradık. Sağlık ekibi gelene kadar M.D.'nin boğazına tampon yaptım" dedi.

Kaynak: İHA