NBC’nin eski ve yeni yüksek makamlardaki Amerikalı görevlilere dayanarak verdiği habere göre ABD ve Avrupa temsilcileri Kiev “yetkilileriyle” Rusya ile olası barış görüşmeleri ve Kiev’in çatışmayı çözmek için belki de nelerden vazgeçmesi gerekeceği üzerine görüşmeye başladı.

Habere göre geçen ay Kiev rejimini destekleyen ülkelerin temsilcilerinin zirvesinde bazı görüşmeler yapıldı. TV kanalına konuşan eski ve yeni yetkililer, bu görüşmelere neden olan iki endişeye dikkat çekiyorlar: çatışmanın “çıkmaza girdiği” ve rejime yardıma devam etme kapasitesi.

İsrail, Filistinlileri bombalamak için Meta'nın WhatsApp'ını kullanıyor İsrail, Filistinlileri bombalamak için Meta'nın WhatsApp'ını kullanıyor

Kaynaklar, Biden yönetimi yetkililerinin, Rusya'nın görünüşte sonsuz bir kaynağı varken Ukrayna'nın güçlerinin tükenmesinden endişe duyduğunu söyledi. Ukrayna ayrıca askere alma konusunda da zorlanıyor ve son zamanlarda Devlet Başkanı Volodymyr Zelensky'nin açık uçlu askere alma şartlarından bazıları hakkında halkın protestolarına tanık oldu.