Batı medyası, Titanik enkazını gezmek için okyanusun dibine tur düzenleyen Titan gemisinin kaybolmasıyla çalkalanıyor. Bu habere olan ilgi ve alaka Batılıları bile kendilerinden tiksindirdi.

Farid Hafez: Batı'nın Filistin karşıtı politikaları İslam düşmanlığı ile yakından ilişkili Farid Hafez: Batı'nın Filistin karşıtı politikaları İslam düşmanlığı ile yakından ilişkili

Fransız sendikası Demokratik Emek Konfederasyonu Genel Sekreteri Laurent Berger, medyanın Yunanistan'da onlarca göçmenin hayatını kaybettiği tekne faciasına ilişkin tutumunu eleştirdi. 

Berger, Batı medyasının Titanik turunda kaybolan Titan denizaltısını ve Akdeniz'de en az 82 kişinin hayatını kaybettiği tekne faciasını ele alış biçimindeki "eşitsizlik" nedeniyle şaşkınlık duyduğunu ifade etti. 

titan

France 2 kanalına konuşan Genel Sekreter, "Sürekli kayıp denizaltı ve Titanik hakkında konuşuyoruz, halbuki geçtiğimiz hafta Akdeniz'de 500 kişi hayatını kaybetti." ifadelerini kullandı. 

Geçtiğimiz hafta Yunanistan'ın Pylos açıklarında yaşanan tekne faciasında onlarca göçmen hayatını kaybetmişti. 700'den fazla göçmen taşıdığı tahmin edilen tekne alabora olmuş, en az 82 kişinin cansız bedenine ulaşılmıştı. Kaybolan cenazeleri arama çalışmaları devam ediyor.